SamochodyElektryczne.org

Wyniki sprzedaży aut elektrycznych w Niemczech w pierwszej połowie 2014r.

Niemiecki rynek samochodów elektrycznych podwoił się w pierwszym półroczu 2014r. i prezentuje dominację modeli marek niemieckich

BMW i3 - zobacz całą galerię

W czerwcu w Niemczech zarejestrowano 810 aut elektrycznych, a od początku roku aż 4188, co oznacza niemal podwojenie sprzedaży w stosunku do pierwszej połowy 2013r. Sprzedaż spadła jednak w porównaniu z majem (wcześniejszy wpis). Rośnie także sprzedaż samochodów hybrydowych typu plug-in, których w czerwcu przybyło 317, a w całym półroczu 1575, czyli ponad trzy razy więcej niż przed rokiem. Łącznie w Niemczech zarejestrowano w tym roku 5763 EV/PHEV, podczas gdy rok temu było to 2898.

Pozyskiwanie danych z rynku niemieckiego nastręcza wiele kłopotów, przez co poniższe dane dotyczące modeli są niekiedy jedynie poglądowe. Pewne jest, że BMW posiada najwięcej rejestracji - 1378 dla modelu i3, z czego 816 prawdopodobnie stanowią wersje całkowicie elektryczne, a 562 wersje z agregatem prądotwórczym rozszerzającym nieco zasięg.

W Niemczech bardzo silną pozycję posiada Volkswagen, jednak na razie nie sposób rozbić liczby rejestracji aut elektrycznych tej marki między modele e-up! i e-Golf, aczkolwiek pewne jest że większość stanowią e-up!y.

Na dalszej pozycji znajduje się smart fortwo electric drive, który dopełnia niemieckie podium.

Całkiem nieźle w Niemczech zaprezentował się Mitsubishi Outlander PHEV, którego dostawy trwają dopiero 3 miesiące. Tesla Model S ma z kolei kłopoty, żeby wypełnić docelowe poziomy sprzedaży mimo bardzo wysokich inwestycji w infrastrukturę w Niemczech. Dla porównania Tesla potrafi więcej Modeli S sprzedać w Norwegii w ciągu jednego miesiąca (wcześniejszy wpis).

Zestawienie rejestracji EV PHEV w Niemczech od 2014-01 do 2014-06

* - dane niepewne, wymagające weryfikacji

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.