SamochodyElektryczne.org

Audi zapowiedziało 12 modeli elektrycznych do 2025r.

Audi do 2025r. wprowadzi na rynek łącznie 12 modeli EV, czyli średnio co najmniej jeden każdego roku

Audi e-tron - zobacz całą galerię

Do 2025r. Audi zamierza wprowadzić na rynek łącznie 12 modeli aut elektrycznych, które mają stanowić 1/3 wolumenu sprzedaży marki. Pierwszy jest model e-tron, do którego za rok dołączy produkcyjna wersja e-tron Sportback concept.

Wkrótce na wystawie zobaczymy nowy model koncepcyjny Audi e-tron GT concept, który należy kojarzyć ze zwiastunem z marca tego roku (wcześniejszy wpis).

Audi zamierza wprowadzać bazując na czterech platformach systemowych:

  1. 1) SUVy e-tron i e-tron Sportback wykorzystują nową platformę, bazującą na podzespołach modularnej platformy Audi dla pojazdów z silnikiem montowanym wzdłuż
  2. 2) Pierwszym modelem drugiej platformy Audi będzie e-tron GT, w którym zastosowane zostaną także rozwiązania opracowane wspólnie z Porsche
  3. 3) Premium Platform Electric (PPE) - wspólna platforma Audi i Porsche dla modeli segmentów od B do D (zarówno klasyczne osobowe jak i SUV) od 2021r. (wcześniejszy wpis)
  4. 4) Modular Electrification Platform (MEB) - platforma Volkswagena opracowywana dla całej Grupy Volkswagena będzie wykorzystana w najmniejszych elektrycznych Audi segmentu A

Jednocześnie, w nadchodzących latach praktycznie cała oferta zostanie wzbogacona o wersje PHEV poszczególnych modeli.

Komunikat prasowy firmy Audi [2]

e-tron sygnałem startowym do e-ofensywy Audi

  1. Do roku 2025 pojawi się dwanaście wersji produkcyjnych esamochodów Audi
  2. Elektryczne napędy we wszystkich kluczowych segmentach rynkowych
  3. Ekspansja gamy aut typu plugin hybrid

Ingolstadt/San Francisco, 17 września 2018 r. Światowa premiera Audi e-tron jest jednocześnie sygnałem do rozpoczęcia elektrycznej ofensywy czterech pierścieni. Do roku 2025, w ofercie koncernu z Ingolstadt na najważniejszych światowych rynkach, znajdzie się dwanaście pojazdów napędzanych wyłącznie elektrycznie. Planuje się, że tego typu auta pokryją około jednej trzeciej ogólnej sprzedaży marki. W gamie elektrycznych SUV’ów znajdą się e-tron oraz e-tron Sportback, który zadebiutuje w roku 2019. Pośród nowych elektrycznych modeli będą również takie z klasycznymi nadwoziami typu Avant, czy Sportback. W gamie nowych samochodów elektrycznych przewidziano miejsce dla przedstawiciela każdego z segmentów rynkowych – od kompaktu, do klasy luksusowej.

Peter Mertens, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego mówi: „Audi e-tron jest z pewnością jednym z najjaśniejszych punktów w historii naszego przedsiębiorstwa, a jednocześnie sygnałem do uruchomienia naszej strategii elektryfikacji.” By móc oferować pojazdy elektryczne w każdym z segmentów, od A do D, inżynierowie Audi opracowali wstępnie cztery platformy techniczne i rodziny produktowe. Bliska współpraca w tym względzie pomiędzy Działem Rozwoju Technicznego, a innymi markami grupy, wykorzystuje efekt synergii niezbędnej dla stworzenia szerokiej, globalnej gamy produktów oraz dla stworzenia podstaw sukcesu finansowego projektów.

Audi e-tron i e-tron Sportback wykorzystują podzespoły modularnej platformy Audi dla pojazdów z silnikiem montowanym wzdłuż. To i wiele innych innowacyjnych rozwiązań technicznych z obszaru systemów napędowych, tworzą podwaliny do stworzenia osobnej rodziny produktowej: SUV’ów z elektrycznym napędem na wszystkie koła quattro. Możliwość szybkiego ładowania z mocą nawet 150 kW oraz duży zasięg odpowiedni do odbywania długich podróży, to niewątpliwie punkty odniesienia dla innych modeli w tej klasie.

Audi zaprezentuje pierwszego członka kolejnej e-platformy jeszcze przed końcem roku 2018. Samochód koncepcyjny Audi e-tron GT, dynamiczne coupé z płaską podłogą, zadebiutuje podczas Los Angeles Auto Show. Rozwiązania techniczne tego pojazdu opracowywane były wspólnie z marką Porsche, jednak stylistyka i charakter koncepcyjnego e-tron GT wypełnione są kodem genetycznym Audi.

Innym wspólnym projektem działów rozwoju Audi i Porsche jest Platforma Elektryczna Premium (PPE). Będzie ona podstawą dla wielu rodzin modelowych Audi z elektrycznym napędem w segmentach od B do D. Znajdą się w nich zarówno oba SUV’y, jak i samochody z klasycznymi nadwoziami. Największą zaletą PPE jest to, że została ona zaprojektowana specjalnie na potrzeby napędu elektrycznego. Przynosi to korzyści w odniesieniu do masy pojazdu, jego wyposażenia i proporcji.

Kilka marek Grupy Volkswagen współpracuje nad rozwojem modularnej platformy elektryfikacyjnej (MEB), będącej bazą dla budowy serii e-modeli Audi, zwłaszcza masowej produkcji segmentu A. Jeden z nich zostanie zaprojektowany specjalnie z myślą o wymaganiach rynku chińskiego, najważniejszego jednolitego rynku Audi.

AUDI AG znacząco poszerzy także gamę swych hybrydowych modeli typu plug-in. „W przyszłości niemal w każdym segmencie rynkowym znajdziemy modele napędzane połączeniem silników elektrycznych i jednostki spalinowej, które będzie można ładować również ze zwykłego gniazdka elektrycznego” – podkreślił członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego Bernd Mertens.

Źródła

Komentarze (5)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

@uran, zanim kogoś skrytykujesz, postaraj się najpierw zrozumieć co się do Ciebie pisze.

Moje zdanie było pisane na poważnie. Oczywiście słowo "obraził" było symboliczne, może lepszym byłoby słowo "zniechęcił".

Przez dłuższy czas można zaobserwować dziwaczne zachowanie wielu użytkowników. Na forum często piszą, ale pod postami jest pustynia. Nie rozumiem tego, przecież komentarza działają tak samo jak forum.
Brak komentarzy = brak zachęty i przychodów, bo każde odświeżenie strony, to potencjalny zysk. Co więcej, jak ktoś nowy wchodzi na stronę, to jak widzi komentarze, to ma wrażenie, że jest wiele czytelników, jak jest jeden komentarz na tydzień, to uznaje, że strona jest mało ważna.

Czy teraz rozumiesz, co napisałem moim pierwszym, krótkim wpisem?
Malinka
  • uran

No i okazało się, że to mój niepokój był uzasadniony, a nie wasze zgryźliwe komentarze.
Się loguje, ino mu się pewnie nie chce, leniuchowi :)
Chyba się obraził, bo za mało komentarzy piszemy pod jego postami :(
  • uran

Co się stało z autorem serwisu?
Nie ma go już od dwóch tygodni :(