SamochodyElektryczne.org

Renault Twizy w sprzedaży w Polsce już w maju, Zoe dopiero za rok

Renault nieznacznie podniosło ceny Fluence Z.E., Kangoo Z.E. i Kangoo Maxi Z.E. oraz zapowiedziało wprowadzenie na polski rynek modelu Twizy. Zoe uzupełni gamę w 2014r.

Renault Twizy - zobacz całą galerię

Firma Renault potwierdziła, że sprzedaż niewielkich pojazdów elektrycznych Twizy rozpocznie się w Polsce już w drugiej połowie maja. Na razie jednak nie są jeszcze znane ceny sympatycznego czterokołowca.

Niestety na bardzo interesujący samochód Renault Zoe w Polsce będzie trzeba zaczekać do 2014r. Można domniemywać, że francuski producent w pierwszej kolejności będzie starał się skupić na najważniejszych dla Zoe rynkach, takich jak Francja, Wielka Brytania, czy Niemcy.

Dostępne od jesieni ubiegłego roku samochody Fluence Z.E. oraz Kangoo Z.E. i Kangoo Maxi Z.E. niestety, tak jak w przypadku trojaczków Citroën C-Zero, Mitsubishi i-MiEV i Peugeot iOn nie doczekały się obniżek cen w 2013r. (wcześniejszy wpis). Ponadto w ramach rutynowego dostosowania oferty do aktualnych warunków, ceny nominalne Fluence Z.E. wzrosły o około 1,1 tys. zł brutto, a Kangoo Z.E. i Kangoo Maxi Z.E. o odpowiednio 1,6 i 1,7 tys. zł netto (ceny abonamentu za użytkowanie pakietu akumulatorów pozostały na dotychczasowym poziomie.

Zaktualizowaną listę cen fabrycznie nowych samochodów elektrycznych oferowanych w Polsce można znaleźć tutaj.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

czyli Leaf też w 2014..... coś tak czuję