SamochodyElektryczne.org

Sprzedaż elektrycznych Kangoo rozpocznie się już w październiku

Renault potwierdziło dziś, że sprzedaż produkowanych seryjnie modeli Kangoo Express Z.E. i Kangoo Maxi Z.E. rozpocznie się już w przyszłym miesiącu

Renault Kangoo Maxi Z.E. - zobacz całą galerię

Renault potwierdziło dziś, że sprzedaż produkowanych seryjnie modeli Kangoo Express Z.E. i Kangoo Maxi Z.E. rozpocznie się już w przyszłym miesiącu. Auta będą produkowane w zakładzie w Maubeuge we Francji, gdzie do końca roku przy montażu EV znajdzie prace dodatkowych 100 osób.

Wersja przedprodukcyjna była montowana w Maubeuge od 22 września 2010r. W 2010r. wyprodukowano 68, a w 2011r. (do końca lipca) kolejnych 281 prototypów. Obecnie nie wiadomo ile aut zostanie wyprodukowanych w pierwszym roku, ale prawdopodobnie można spodziewać się przynajmniej 5-10 tys. sztuk.

Renault we Francji zatrudnia ponad 1000 inżynierów, którzy opracowują pojazdy elektryczne od blisko trzech lat. W przyszłym roku w zakładzie we Flins we Francji rozpocznie się produkcja modelu Zoe, a w 2014r. będą tam także składane pakiety akumulatorów. Z kolei w zakładzie w Cléon Renault uruchomi w 2013r. produkcję silników trakcyjnych.

Pozostałe modele, tj. Renault Fluence Z.E. i Renault Twizy, będą produkowane odpowiednio w Turcji i w Hiszpanii.

Renault Kangoo Express Z.E. Renault Kangoo Express Z.E.
Renault Kangoo Maxi Z.E. Renault Kangoo Maxi Z.E.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.