SamochodyElektryczne.org

Pierwsze stacje IONITY o mocy 350 kW w Polsce w 2019r.

Instalacje infrastruktury do ultra-szybkiego ładowania sieci IONITY mają rozpocząć się w Polsce w 2019r. Moc docelowa ładowarek to 350 kW!

Infrastruktura ładowania IONITY - zobacz całą galerię

Nowa sieć ultra-szybkich ładowarek IONITY, założona przez firmy BMW, Daimler, Ford oraz Volkswagen (wraz z Audi i Porsche), do 2020r. zamierza zbudować 400 stacji w 18-krajach w Europie (wcześniejszy wpis). Przeciętnie każda stacja będzie posiadała około sześć stanowisk o mocy nawet 350 kW.

Pierwsi partnerzy do budowy obiektów zostali ogłoszeni jakiś czas temu (wcześniejszy wpis). W Polsce instalacjami ma zająć się Shell, aczkolwiek na tym etapie nie wiadomo, czy będzie to jedyny partner.

Poglądowa mapa udostępniona przez Volkswagena na jednej z konferencji wskazuje, że w Polsce znajdzie się 16 stacji IONITY, położonych w kluczowych miejscach przy autostradach.

Generalnie sieć w naszym kraju nie będzie szczególnie gęsta, tak jak w centrum Europy, ale na początek dobre i to. Załączony poniżej komunikat BMW wskazuje, że pierwsze instalacje w Polsce zostaną dokonane pod koniec przyszłego roku, a użytkownicy będą mogli korzystać w 2020r. Oczywiście pełną moc ładowarek będą mogły wykorzystać tylko najpotężniejsze auta elektryczne, jak projektowane Porsche Mission E.

Komunikat prasowy firmy BMW [1]

Rozwój elektromobilności nabiera tempa. Stacje ładowania IONITY powstaną w Polsce.

W ramach pierwszego paneuropejskiego projektu sieci ładowarek o wysokiej mocy (HPC) powstanie około 400 stacji w 18 krajach. Zbuduje je spółka IONITY – joint venture BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company oraz Volkswagen Group. Na mapie inwestycji znalazła się również Polska.

Warszawa. IONITY to budowana na terenie Europy sieć stacji ładowania wysokiej mocy (High-Power-Charging) dla pojazdów elektrycznych, umożliwiająca mobilność elektryczną dla długi podróży.

Sieć IONITY obejmie również Polskę. Rozpoczęcie budowy stacji w naszym kraju jest planowane na 2019 rok, a pierwsi klienci będą mogli skorzystać z nich w 2020 roku. Punkty ładowania IONITY będę dostępne na stacjach paliw Shell.

Uruchomienie ogólnoeuropejskiej sieci HPC przy głównych trasach odegra kluczową rolę dla rozwoju i zwiększenia atrakcyjności mobilności elektrycznej. Wysoka moc stacji ładowania zredukuje czas zasilania baterii do minimum, wpływając na komfort dalekich podróży. Punkty IONITY funkcjonować będą w oparciu o europejski standard ładowania Combined Charging System, pozwalający na zasilanie pojazdów elektrycznych różnych marek i producentów.

Dynamiczny rozwój zrównoważonej mobilności.

Udział w budowaniu wydajnej infrastruktury dla pojazdów zasilanych prądem to kolejny element zaangażowania BMW Group w rozwój elektromobilności. Firma tylko w 2017 roku dostarczyła klientom na całym świecie ponad 100 tysięcy zelektryfikowanych aut, umacniając swoją wiodącą pozycję w tym segmencie. W tym roku planuje sprzedaż 140 tysięcy tego typu pojazdów, a do końca 2019 – pół miliona. Do 2025 roku firma oferować będzie 25 nowych zelektryfikowanych modeli, w tym 12 z napędem w pełni elektrycznym. W 2017 roku zadebiutowały nowe BMW i3s oraz odświeżone BMW i3 – nieprzerwanie od 2014 roku najlepiej sprzedające się auto elektryczne w segmencie pojazdów kompaktowych klasy premium na świecie. W Polsce zainteresowanie pojazdami elektrycznymi wyraźnie rośnie. W ubiegłym roku na drogi wyjechało 117 BMW i3, o 29% więcej w porównaniu do 2016 roku. Ten model jest dostępny w opcji wynajmu na minuty dla ekologicznej mobilności w mieście. Dwa egzemplarze BMW i3 biorą udział w pilotażowym projekcie firmy Innogy - pierwszego w Warszawie w pełni elektrycznego carsharingu. Także w stolicy, od października 2017 roku BMW i3 można wypożyczać w ramach systemu 4Mobility. Zlokalizowana przy ul. Domaniewskiej stacja carsharing oferuje również możliwość ładowania pojazdów elektrycznych.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Super, w końcu ktoś zauważył trasę Gdańsk Szczecin.