SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

IONITY prezentuje listę partnerów i państw, w których powstaną stacje ładowania

IONITY ma już czterech partnerów, którzy w 18 krajach w Europie zainstalują większość z 400 planowanych stacji ładowania o mocy 350 kW. W Polsce ładowarki staną na stacjach Shell

Infrastruktura ładowania IONITY - zobacz całą galerię
Infrastruktura ładowania IONITY - kraje, w których stacje powstaną przy obiektach Circle K, OMV, Shell i Tank & Rast Infrastruktura ładowania IONITY - kraje, w których stacje powstaną przy obiektach Circle K, OMV, Shell i Tank & Rast

Powstająca sieć stacji szybkiego ładowania IONITY, która zamierza do 2020r. posiadać w Europie około 400 stacji z ładowarkami 350 kW (wcześniejszy wpis), przedstawiła listę partnerów oraz krajów, w których będą oni udostępniali miejsca dla ładowarek.

Partnerów jest na razie czterech - Circle K, OMV, Shell i Tank & Rast, a państw 18. Łącznie obejmują oni ponad połowę wszystkich planowanych instalacji. W późniejszym terminie podanych ma zostać więcej partnerów, obejmujących pozostałą część kontynentu.

Co ciekawe, znalazł się operator, który zainstaluje stacje IONITY w Polsce, ale wcale nie jest powiedziane, że zrobi to szybko i z rozmachem. Raczej należy spodziewać się pojedynczych stacji.

Shell - 80 stacji w 10 krajach, w tym w Polsce

Największym podmiotem współpracującym z IONITY jest Shell, który ostatnio zaangażował się w ładowanie samochodów elektrycznych (wcześniejszy wpis). Shell zainstaluje infrastrukturę IONITY na 80 dużych stacjach w 10-krajach: Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Holandii, Polsce, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Słowenii.

Łącznie na 80 stacjach powstanie 500 stanowisk o mocach do 350 kW. Przeciętnie na jednej stacji znajdzie się sześć stanowisk.

Autobahn Tank & Rast - Niemcy

W Niemczech, które prawdopodobnie będą największym rynkiem dla IONITY, instalacje będą przeprowadzane przy obiektach ogólnokrajowej sieci Autobahn Tank & Rast. Jako, że sieć posiada kilkaset obiektów w kluczowych lokalizacjach przy autostradach jest to partner bezkonkurencyjny.

Circle K - północ Europy

Firma Circle K zdecydowała się na instalacje na północy: w Danii, Estonii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Norwegii i Szwecji.

OMV

OMV zaangażuje się w czterech krajach, które dublują się z Shellem: Austrii, Czechach, na Węgrzech i Słowenii.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.