SamochodyElektryczne.org

Nissan stara się odbudować relacje z grupą pierwszych nabywców w USA

W ostatnich dniach Nissan podjął kroki mające na celu odbudowę relacji z grupą pierwszych nabywców aut elektrycznych w USA - w szczególności z Arizony, gdzie z uwagi na wysokie temperatury występuje przedwczesny spadek pojemności akumulatorów

Nissan Leaf - zobacz całą galerię

W ostatnich dniach Nissan podjął kroki mające na celu odbudowę relacji z grupą pierwszych nabywców aut elektrycznych w USA - w szczególności z Arizony, gdzie z uwagi na wysokie temperatury występuje przedwczesny spadek pojemności akumulatorów. Amerykański oddział japońskiej marki odkupił już pierwsze Leafy, których właściciele nie byli zadowoleni z dużego ubytku zasięgu oraz reakcji Nissana (wcześniejszy wpis). W Arizonie stało się to w myśl prawa „Lemon law”, które wymaga od producenta aut zrównoważenia straty, gdy pojazd nie spełnia założonych standardów jakości lub osiągów.

Leafa oddał między innymi Scott Yarosh, w którego aucie zniknęły cztery z dwunastu segmentów stanu akumulatorów (wcześniejszy wpis) symbolizujące ubytek 1/3 pojemności. Yarosh został zmuszony pozbyć się Leafa ponieważ po około 15-tu miesiącach i ponad 45 tys. km przebiegu, auto było w stanie przejeżdżać już jedynie około 67,5 km na jednym ładowaniu, a więc mniej niż wynosi jego trasa do pracy.

CBS 5 - KPHO

Mimo, że Nissan upatruje przyczyn spadku pojemności w sposobie i warunkach użytkowania aut elektrycznych (wcześniejszy wpis), najwyraźniej firma postanowiła podjąć kroki zaradcze zanim poprzez dalsze ignorowanie problemu zniechęci do siebie środowisko pierwszych nabywców.

Aktualnie liczba samochodów, w których odnotowano zniknięcie przynajmniej jednego segmentu wskaźnika stanu akumulatorów przekroczyła już 100, jednak wciąż są to przypadki głównie z Arizony i Teksasu. Tysiące Leafów używanych w innych rejonach USA wydaje się na razie sprawować bez większych problemów, z typowym spadkiem pojemności prognozowanym przez producenta.

Na razie z pracy z Nissana odszedł Mark Perry, który kierował wprowadzaniem Leafa na amerykański rynek, chociaż trudno ocenić na ile rzeczywiście było to związane z omawianą kwestią.

Aby przywrócić wysokie poziomy sprzedaży, idąc śladem General Motors i hybrydowego Chevroleta Volta, Nissan obniżył w ostatnim czasie miesięczny koszt leasingu Leafa z 249 USD do 219 USD (z wpłatą początkową 2999 USD). Mimo wszystko cel sprzedaży 20 tys. sztuk w 2012r. wydaje się już raczej niemożliwy do osiągnięcia.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.