SamochodyElektryczne.org

Daimler przetestuje bezstykowe ładowanie

Daimler poinformował, że w ramach projektu „Effizienzhaus-Plus mit Elektromobilität” udostępni do testów w rzeczywistych warunkach samochód elektryczny Mercedes-Benz Klasa A E-CELL wyposażony w opcję ładowania bezstykowego

Mercedes-Benz Klasa A E-CELL - zobacz całą galerię

Daimler poinformował, że w ramach projektu „Effizienzhaus-Plus mit Elektromobilität” udostępni do testów w rzeczywistych warunkach samochód elektryczny Mercedes-Benz Klasa A E-CELL wyposażony w opcję ładowania bezstykowego. Zastosowany system bezstykowego ładowania jest opracowywany wspólnie z firmą Conductix-Wampfler (wcześniejszy wpis).

W projekcie „Effizienzhaus-Plus mit Elektromobilität” sponsorowanym przez niemieckie władze, czteroosobowa rodzina zamieszka w marcu 2012r. na 15 miesięcy w domu charakteryzującym się bardzo niskim zużyciem energii. Do dyspozycji domowników oddane zostaną także smart ed drugiej generacji oraz rower z elektrycznym wspomaganiem smart ebike.

„Effizienzhaus-Plus mit Elektromobilität” w dużej mierze przypomina wcześniejszy projekt One Tonne Life, przeprowadzony przez A-hus, Vattenfall i Volvo w Szwecji (wcześniejszy wpis).

Mercedes-Benz Klasa A E-CELL Mercedes-Benz Klasa A E-CELL
Mercedes-Benz Klasa A E-CELL Mercedes-Benz Klasa A E-CELL
Mercedes-Benz Klasa A E-CELL Mercedes-Benz Klasa A E-CELL

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.