SamochodyElektryczne.org

W Polsce ruszyła sprzedaż Nissana Leafa 2016 z pakietami 30 kWh

Nissan Leaf z pakietem 30 kWh dostępny już także w Polsce - w wersjach Acenta i Tekna. Ceny zaczynają się od 147.500 zł.

Nissan Leaf 2016 - zobacz całą galerię
Nissan Leaf 2016 - pakiet akumulatorów 30 kWh Nissan Leaf 2016 - pakiet akumulatorów 30 kWh

Nissan poinformował o rozpoczęciu w Polsce sprzedaży modelu Leaf z rocznika 2016. Dotąd w naszym kraju dostępna była jedynie najuboższa wersja Leafa - Visia z pakietem 24 kWh. Nissan wykorzystuje wprowadzenie nowej wersji z pakietami 24 i 30 kWh (wcześniejszy wpis) do poszerzenia oferty także o lepiej wyposażone wersje Acenta i Tekna (wcześniejszy wpis). Jako, że Polska to jednak wciąż mikroskopijny rynek dla aut elektrycznych, nie będzie możliwości wyboru wielkości pakietu akumulatorów - wybierając wersję Visia będzie to zawsze 24 kWh, a wersje Acenta i Tekna zawsze 30 kWh.

Leaf z pakietem 30 kWh może przejechać około 250 km w cyklu NEDC. Realnie to bardziej 172 km według testów EPA (wcześniejszy wpis).

Różnica w cenie między Visia (128.000 zł), a Acenta (147.500 zł) wynosi 19.500 zł, jednak nie można utożsamiać jej jedynie ze zwiększeniem energii akumulatorów o około 6 kWh (25%), ponieważ poprawia się też zestaw wyposażenia standardowego.

W standardzie z autami dostarczany jest kabel do ładowania z domowego gniazda elektrycznego (limit mocy 2,2 kW) oraz osobny kabel będący przejściówką między Typ 1, a Typ 2, który przydać może się podczas ładowania z zawodowych terminali.

Auta wyposażone są w jednofazową ładowarkę pokładową 3,3 kW, a wersja o mocy 6,6 kW dostępna jest za dopłatą 4000 zł. Oczywiście, aby móc wykorzystać potencjał ładowarki 3,3 kW oraz 6,6 kW wymagany jest terminal zawodowy - urządzenia niemieckie oferowane przez Nissana (4499 zł za 3,3 kW i 5699 zł za 6,6 kW) są niekonkurencyjne, dlatego warto poszukać niezależnego dostawcy (Ceny terminali ładowania w Polsce), a znaczącą różnicę w cenę przeznaczyć chociażby na dodatkowe opcje wyposażenia lub na energię elektryczną w pierwszym roku użytkowania auta. Wszystkie Leafy oferowane w Polsce w standardzie posiadają port CHAdeMO do ładowania w około pół godziny do 80% pojemności, o ile ktoś znajdzie dostępną ładowarkę CHAdeMO (zainstalowanych jest tylko kilka).

Ceny Nissana Leafa
2016
wersja Visia (pakiet 24 kWh) od 01.01.2016r. od 128.000 zł brutto
wersja Acenta (pakiet 30 kWh) od 01.01.2016r. od 147.500 zł brutto
wersja Tekna (pakiet 30 kWh) od 01.01.2016r. od 158.000 zł brutto
opcjonalna ładowarka pokładowa o mocy 6,6 kW 4 000 zł brutto
Tabela: Ceny Nissana Leafa

Komunikat prasowy firmy Nissan [1]

Nowa, poszerzona gama Nissana LEAF w Polsce

  1. Nowy LEAF 30 kWh o zasięgu 250 km na jednym ładowaniu
  2. Nowe wersje wyposażenia w gamie modelu LEAF: Acenta i Tekna
  3. Nowy, zaprojektowany specjalnie do samochodów elektrycznych system multimedialny NissanConnect EV
  4. Modernizacja nadwozia – nowe detale i kolory

Wraz z początkiem 2016 roku Nissan wprowadził znaczące zmiany w gamie elektrycznego modelu LEAF. Jednym z najważniejszych dowodów na to, że marka po raz kolejny zmienia skalę osiągów i funkcjonalności, a także postrzegania samochodów elektrycznych, jest wprowadzenie do oferty modelu LEAF z nowym akumulatorem 30 kWh, zapewniającym zasięg 250 km na jednym ładowaniu. Nissan przewyższa pod tym względem wszystkich konkurentów w swoim segmencie.

Poprawę wydajności akumulatora uzyskano dzięki modyfikacji jego konstrukcji oraz zachodzących w nim procesów chemicznych, m.in. dzięki zastosowaniu katody o wysokiej wydajności oraz dzięki przejściu na układ ośmioogniwowy (wersja 24 kWh była zbudowana w układzie czteroogniwowym). Nissan jest tak przekonany o wydajności i niezawodności nowego akumulatora 30 kWh, że zdecydował się objąć go gwarancją na 8 lat lub 160 000 km przebiegu.

Inauguracji modelu LEAF 30 kWh towarzyszy wprowadzenie do oferty na nasz rynek dwóch wyższych poziomów wyposażenia: Acenta oraz Tekna.

W porównaniu z dotychczas dostępną wersją Visia, Acenta wyposażona jest dodatkowo w tempomat i ogranicznik prędkości, spryskiwacze reflektorów, czujniki deszczu i zmierzchu, elektrycznie składane lusterka, zdalne uruchamianie chłodzenia i ogrzewania wnętrza, 16-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz nowy, stworzony specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych multimedialny system NissanConnect EV.

Oprócz nowego interfejsu i odbiornika radia cyfrowego w NissanConnect EV zastosowano także duży, 7-calowy ekran dotykowy, na którym wyświetlane są mapy w różnej skali oraz poszczególne sekcje menu, które użytkownik może przełączać, przesuwając palcem po wyświetlaczu.

Nissan LEAF w najbogatszej odmianie Tekna oferuje między innymi przednie reflektory w technologii LED, system kamer 360°, system nagłośnienia BOSE z siedmioma głośnikami, 17-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz skórzaną tapicerkę foteli.

LEAF z akumulatorem 30 kWh, montowanym standardowo w wersjach Acenta i Tekna, wyróżnia się kilkoma subtelnymi zmianami w nadwoziu, takimi jak nowa antena dachowa, zmodernizowane przednie i tylne światła oraz emblematy na kołach. W wersji Visia montowany jest dotychczasowy akumulator 24 kWh.

W całej gamie modelu dostępny jest nowy kolor nadwozia – brązowy.

Produkcja Nissana LEAF 30 kWh została ulokowana tam, gdzie dotychczasowej wersji 24 kWh – w zakładach Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Jego sprzedaż w Polsce właśnie się rozpoczęła. Cena modelu 30 kWh Acenta to 147 500 zł brutto, a podstawowej wersji Visia (24 kWh): 128 000 zł.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

a co z CarWings i aplikacją NissanEV w języku polskim? Jest już, będzie? :)