SamochodyElektryczne.org

Od 2016r. Nissan Leaf będzie dostępny w Polsce we wszystkich wersjach, także 30 kWh

Na początku przyszłego roku także w Polsce będzie można nabyć Nissana Leafa w wyższych wersjach wyposażenia Acenta i Tekna oraz z pakietem akumulatorów 30 kWh

Nissan Leaf 2016 - zobacz całą galerię

Według informacji od polskiego przedstawiciela Nissana, nowy Leaf 2016 (wcześniejszy wpis) będzie dostępny w Polsce we wszystkich wariantach wyposażenia i wersjach akumulatorów. Wcześniej, z uwagi na niemożność zagwarantowania pełnego wsparcia dla systemu informatycznego CarWings, dostępna była jedynie podstawowa wersja auta - Visia.

Od 2016r., oprócz Visia, w ofercie pojawi się też Acenta i Tekna. Wszystkie trzy wersje występują z pakietem 24 kWh, a wersje Acenta i Tekna można dodatkowo zamówić z pakietem 30 kWh. Lepiej wyposażone wersje i większy o około jedną czwartą zasięg (wcześniejszy wpis) powinny przyczynić się do zwiększenia sprzedaży Leafa w Polsce.

Nissan potwierdził też, że o ile ogniwa i pakiety akumulatorów 24 kWh są produkowane w całości w Sunderland w Wielkiej Brytanii, o tyle w przypadku pakietów 30 kWh, w których zastosowano nowe akumulatory o wyższej energii właściwej, ogniwa pochodzą z zakładu w Japonii, a w Sunderland składane są jedynie pakiety.

Źródła

  • [1] Informacje udzielone bezpośrednio przez Nissana

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • kami2

Lepiej wyposażony Leaf i z większym zasięgiem może być teraz bardziej konkurencyjny dla podobnego cenowo BMW i3.Szkoda,że Nissan nie wprowadził
obniżki cenowej starszej wersji Leaf jak przy wprowadzeniu wersji 2013.