SamochodyElektryczne.org

TTXGP 2010 Road America: Lightning Motors wygrywa wyścig!

Zespół Lightning Motors zwyciężył w drugim tegorocznym wyścigu motocykli elektrycznych TTXGP North America Championship

Lightning Motors Moto-1 - zobacz całą galerię

Zespół Lightning Motors zwyciężył w drugim tegorocznym wyścigu motocykli elektrycznych TTXGP North America Championship na torze Road America niedaleko Elkhart Lake w stanie Wisconsin (Aktualna lista wyścigów TTXGP 2010). Wyposażony w bardzo mocny, trójfazowy silnik indukcyjnym Lightning Motors Moto-1 na torze z trzema prostymi nie dał rywalom żadnych szans. Początkowo duży niepokój budził brak udziału zespołu Lightning Motors w treningach i kwalifikacjach (wcześniejszy wpis).

Dystans wyścigu wynosił około 32,4 km (5 okrążeń po 6,48 km).

Na drugim miejscu, ze stratą około 57 s na metę dotarła Zoe Rem z zespołu ZeroAgni. Trzecie miejsce zajął Thad Wolff z Team Electra ze stratą 110 s do zwycięzcy. Oba zespoły walczyły o drugie miejsce przez 4 okrążenia, po których Thad Wolff musiał zwolnić ze względu na przegrzewający się silnik.

Wyniki wyścigu

1. 1 #80 Michael Barnes (Lightning Motors) 5 okrążeń (rekord: 2:57,689)
  2. 2 #22 Zoe Rem (ZeroAgni) 5 okrążeń (rekord: 2:55,874)
  3. 3 #11 Thad Wolff (Team Electra) 5 okrążeń (rekord: 3:06,374)
  4. 6 #23 Jennifer Bromme (Werkstatt Racing - Mavizen TTX02) 5 okrążeń (rekord: 3:20,053)
  5. 4 #20 James Pooler (Electric Motorsport) 5 okrążeń (rekord: 3:11,849)
  6. 7 #15 Mike Hannas (Electric Race Bikes EGP) 5 okrążeń (rekord: 3:27,094)