SamochodyElektryczne.org

Sprzedaż Nissana Leafa w USA w lipcu najniższa od lat

Po udanym roku 2014, w USA Nissan zupełnie nie ma się czym chwalić w roku 2015. Sprzedaż Leafa spada w stosunku rok do roku każdego miesiąca

Nissan Leaf 2013 - zobacz całą galerię

Lipiec był słabym miesiącem sprzedaży aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania w USA. Duża w tym zasługa oczekiwania na nową generację modeli Chevrolet Volt, Toyota Prius Plug-In Hybrid oraz nowego Nissana Leafa z ponoć większym pakietem akumulatorów i zasięgiem (wcześniejszy wpis). Segment EV/PHEV skurczył się rok do roku o około 20% do niecałych 9 tys.

Nissan Leaf pogłębia spadki każdego miesiąca (wcześniejszy wpis). W lipcu sprzedano 1174 Leafy (spadek o ponad 61%), a od początku roku 10.990 (spadek o 30%). Lipiec był także najgorszym miesiącem od lutego 2013.

Oprócz oczekiwania na ogłoszenie wersji 2016, dużym ciosem jest także zalew aut z zakończonym 3-letnim leasingiem oraz zakończenie wysokich dopłat stanowych (5000 USD) w Georgii, które wcześniej wywindowały Atlantę na drugie miejsce w USA pod względem sprzedaży EV (wcześniejszy wpis). Głównym beneficjentem dopłat w Atlancie był Leaf (kilkaset, jeśli nie ponad tysiąc sztuk miesięcznie).

Chevrolet Volt

Na razie wciąż trwa wyprzedaż Voltów poprzedniej generacji, przez co sprzedaż w lipcu i w ostatnich siedmiu miesiącach spadła o 35% rok do roku.

Tesla Model S

Ocenia się, że Tesla dostarczyła w lipcu dwa razy więcej Modeli S niż rok temu. Przy wyniku około 1600 sztuk wciąż jest to najchętniej wybierany model wśród EV/PHEV w USA. Nieźle ma się zresztą sprzedaż większości EV/PHEV z wyższej półki.

Wyniki sprzedaży wybranych aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in w USA

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.