SamochodyElektryczne.org

Sieć terminali ładowania RWE Polska

Rozwijana od 2009r. sieć punktów ładowania firmy RWE Polska początkowo obejmowała jedynie Warszawę, a obecnie ma charakter ogólnokrajowy

Terminal ładowania firmy RWE Terminal ładowania firmy RWE


Rozwijana od 2009r. sieć punktów ładowania firmy RWE Polska początkowo obejmowała jedynie Warszawę, a obecnie ma charakter ogólnokrajowy. Dostęp do terminali ładowania jest bezpłatny (bez konieczności rejestracji i posiadania karty dostępowej - wystarczy podłączyć pojazd do ładowania). Większość punktów posiada specjalnie wyznaczone miejsca parkowania, które również są bezpłatne [3].

Według stanu na październik 2012r. RWE Polska zainstalowała w Polsce 31 terminali ładowania (wcześniejszy wpis), z czego przynajmniej kilkanaście jest ogólnodostępnych. Najwięcej punktów ogólnodostępnych znajduje się w Warszawie, między innymi przy ul. Nieświeskiej 52, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41, ul. Pięknej, ul. Rychlińskiego 2, ul. Pory 80, ul. Włodarzewskiej 68 oraz przy Placu Defilad 1 oraz przy Placu Teatralnym 1.

przejściówka IEC 62196-2 Type 1 na Type 2 dołączana z Renault Fluence Z.E. przejściówka IEC 62196-2 Typ 1 na Typ 2 dołączana z Renault Fluence Z.E.

Terminale posiadają zazwyczaj dwa wyjścia IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2) o mocy około 22 kW.

W przypadku posiadania auta ze standardem portu ładowania IEC 62196-2 Typ 1 (SAE J1772) np. Mitsubishi i-MiEV i Nissan Leaf, ładowanie jest możliwe przy użyciu przejściówki na standard terminalu IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2). Przejściówki takie (jeśli nie są dołączone wraz z autem) można nabyć między innymi u RWE.





Sieć terminali ładowania RWE Polska


Wyświetl większą mapę

Źródła

  • [1] RWE rwe.pl
  • [2] RWE rwe.pl
  • [3] Informacje udzielone bezpośrednio przez RWE Polska 08.11.2011
  • [4] Informacje udzielone bezpośrednio przez RWE Polska 26.10.2012

Komentarze (6)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • rs232

Sa punkty tylko nie można z nich korzytać, bez sensu :/
  • Roman

Wysłałem jakiś czas temu maila do RWE Polska z sugestią aby przemyśleli zainstalowanie publicznego terminala ładowania w rejonie dużego obiektu RWE przy ul. Rudzkiej na Marymoncie (dzielnica Bielany) wskazując na bardzo nierównomierne rozłożenie publicznych punktów ładowania na terenie Warszawy, gdzie północne dzielnice są ich pozbawione całkowicie. Otrzymałem odpowiedź, że "zawiadamiamy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientom, dążymy do zwiększenia ilości tych miejsc, a o wprowadzonych zmianach i udogodnieniach będziemy na bieżąco informować". Miejmy nadzieję, że w 2012 r. RWE STOEN rozszerzy sieć swoich terminali, tym bardziej, że 2012 r. powinny pojawić się w sprzedaży kolejne typy samochodów elektrycznych jak i też plug-in hybrid. Byłoby też właściwe aby RWE Polska w swoich terminalach stosowało gniazda przyłączeniowe bardziej przystosowane do do gniazd przyłączeniowych samochodów będących na rynku. W końcu tak wielki koncern energetyczny jak RWE chyba nie ma specjalnych trudności dla opracowania terminali obsługujących kilka standardów wtyczek przyłączeniowych.
  • RaveN

@ciekawy
Najlepiej zapytać bezpośrednio RWE Polska. Powinni mieć w sprzedaży lub przynajmniej polecić kogoś kto sprzedaje.
  • ciekawy

Dzięki za wyjaśnienie. Ale czy ta tzw. przejściówka jest dostępna lub czy można ją wykonać jak rozumiem poprzez przewód trójfazowy, a dalej wykorzystanie tylko jednej fazy z trzech do zasilania prostownika zabudowanego w samochodzie?
  • RaveN

@ciekawy
Bezpośrednio nie. Wspomniane auta mają port jednofazowy IEC 62196-2 Type 1 (SAE J1772) i mogą korzystać z trójfazowego terminalu IEC 62196-2 Type 2 (VDE-AR-E 2623-2-2) tylko przez przejściówkę.
  • ciekawy

Czy wyjścia w terminalach RWE zainstalowanych w Warszawie pasują do jedynych dotąd oferowanych oficjalnie w Polsce samochodów elektrycznych Peugeot, Citroen, Mitsubishi i w nieodległej przyszłości Nissan Leaf?