SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

PSA Peugeot Citroën liderem europejskiego rynku EV w 2011r.?

Grupa PSA Peugeot Citroën poinformowała, że jej ubiegłoroczny udział w rynku samochodów elektrycznych w Europie wyniósł blisko 30%


Grupa PSA Peugeot Citroën poinformowała, że jej ubiegłoroczny udział w rynku samochodów elektrycznych w Europie wyniósł blisko 30%. Łącznie w 2011r. dostarczono do klientów blisko 4000 aut elektrycznych Citroën C-Zero, Peugeot iOn, Citroën Berlingo First Electric i Peugeot Electric Partner Origin Venturi. PSA ma już także zamówienia na kolejnych 6000 samochodów.

Udział PSA w rynku EV jest dosyć duży i wydaje się niemożliwy do utrzymania w kolejnych latach - głównie ze względu na pojawienie się nowych firm w tym segmencie. Ponadto przynajmniej na razie w dziedzinie samochodów elektrycznych PSA posiłkuje się firmami zewnętrznymi - Citroën C-Zero i Peugeot iOn są produkowane przez Mitsubishi w tym samym zakładzie co i-MiEV, a napędy trakcyjne i pakiety akumulatorów we wspomnianych wcześniej autach dostawczych przygotowuje Venturi.

30-procentowy udział PSA przy blisko 4 tys. sztuk niesie ze sobą także dodatkową informację o tym, że w 2011r. w Europie sprzedano około 13 tys. samochodów elektrycznych.Komunikat prasowy PSA Peugeot Citroën [2]

PSA Peugeot Citroën, lider europejskiego rynku pojazdów elektrycznych w 2011 roku

Rok po wprowadzeniu do sprzedaży gamy miejskich samochodów elektrycznych nowej generacji, Grupa PSA Peugeot Citroën obejmuje pozycję lidera rynku pojazdów elektrycznych, notując udział w rynku na poziomie blisko 30%.

Grupa PSA Peugeot Citroën była pierwszym producentem samochodów, który wprowadził w Europie pojazdy elektryczne. Pod koniec 2010 roku na rynku zadebiutowały modele Peugeot iOn oraz Citroën C-ZERO. Gama samochodów elektrycznych Grupy obejmuje także dwa auta użytkowe, Peugeot Partner Origin oraz Citroën Berlingo First, które pojawiły się w ofercie w tym samym roku. Od momentu premiery gamy pojazdów elektrycznych, Grupa Peugeot Citroën dostarczyła klientom blisko 4 000 samochodów tego typu i przyjęła ponad 6 000 zamówień.

Większość początkowego wolumenu sprzedaży (90%) stanowili odbiorcy B2B, łącznie z kluczowymi klientami, przedsiębiorstwami i organizacjami międzynarodowymi oraz przedstawicielami administracji. Grupa wdrożyła również liczne projekty z zakresu mobilności przy współudziale firm General Electric, Deutsche Bahn, SNCF, Kone, Airbus, EDF, GDF Suez, Allianz, Europcar oraz ChoosEV.

Grupa PSA wierzy w potencjał mobilności elektrycznej, dlatego planuje rozszerzyć swoją bazę klientów o małe i średnie firmy, a także klientów indywidualnych zafascynowanych możliwościami pojazdów elektrycznych.

Przyszłość pojazdów elektrycznych uwzględnia także rozwój oferowanej przez Peugeot usługi mobilności osobistej Mu oraz usługi wynajmu samochodów Citroën Call Car, które powstały w oparciu o nową wizję mobilności.

Pojazdy elektryczne są centralnym punktem strategii Grupy, zakładającej wyjście naprzeciw problemom środowiskowym trapiącym producentów samochodów, społeczności lokalne, przedsiębiorstwa i prywatnych właścicieli samochodów.

Grupa wprowadziła również liczne rozwiązania technologiczne przystosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów, zaprojektowane tak, aby w jak największym stopniu przyczynić się do obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2.

„Rozwój systemów Stop & Start, hybryd z silnikami wysokoprężnymi oraz pojazdów bezemisyjnych pomoże Grupie PSA Peugeot Citroën umocnić pozycję lidera w europejskim segmencie ekologicznych pojazdów oraz rozszerzyć swoje wpływy na inne rynki” powiedział Frédéric Saint-Geours, Dyrektor Marek i członek Zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.