SamochodyElektryczne.org

Porsche zainstalowało pierwszą stację szybkiego ładowania o mocy 350 kW

Pierwsza stacja szybkiego ładowania o mocy 350 kW dla nadchodzących aut elektrycznych Porsche (i innych zgodnych ze standardem CCS Combo 2) została zainstalowana w Berlinie

Porsche Mission E - zobacz całą galerię
stanowiska szybkiego ładowania o mocy 350 kW dla Porsche Mission E stanowiska szybkiego ładowania o mocy 350 kW dla Porsche Mission E

Porsche co prawda nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu, ale przed nowym obiektem w Berlinie zidentyfikowano zainstalowane szybkie ładowarki dla planowanego do produkcji modelu Mission E. Chodzi o super szybkie ładowarki CCS Combo 2 o mocy sięgającej 350 kW, pracujące na nominalnym napięciu 800 V (wcześniejszy wpis).

Dwa tego typu terminale, zasilane z pobliskiej stacji bazowej ponoć czekają dopiero na dopuszczenie do użytku publicznego. W przypadku aut zdolnych do przyjęcia mocy tylko kilkudziesięciu kilowatów, także będą one oczywiście w pełni funkcjonalne. Co ciekawe, źródło [1] wskazuje, że kolejna demonstracyjna instalacja Porsche ma zostać zlokalizowana przed siedzibą w USA w Atlancie.

Auta typu Mission E mają uzupełniać energię od 0 do 80% w zaledwie 15 minut. Niemiecki producent zamierza produkować nawet 15 tys. Mission E rocznie (wcześniejszy wpis).

Na zdjęciach w źródłach można znaleźć informacje, że producentem złącza CCS Combo 2 oraz kabla, chłodzonych cieczą, jest szwajcarska firma HUBER+SUHNER. Oznaczenia wskazują dopuszczalnie 400 A i 1000 V. HUBER+SUHNER chwaliła się gotowością do komercjalizacji już jesienią 2016r. (wcześniejszy wpis). Można domniemywać, że druga instalacja demonstracyjna w USA będzie miała na celu właśnie praktyczne pokazanie wersji pod CCS Combo 1.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.