SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Chłodzone cieczą kable i wtyczki HUBER+SUHNER umożliwią ładowanie mocą 350 kW

Ładowanie aut elektrycznych będzie możliwe nawet mocą kilkuset kilowatów przy prądach dochodzących do 500 A o ile zastosuje się chłodzenie kabli i wtyczek

Chłodzone cieczą kable i wtyczki firmy HUBER+SUHNER - zobacz całą galerię

Szwajcarski producent HUBER+SUHNER wychodzi naprzeciw planom podniesienia mocy szybkiego ładowania aut elektrycznych do nawet 350 kW. Charging Interface Initiative (CharIN), czyli nowa organizacja stojąca za promocją CCS Combo 1 i 2, oprócz przygotowań do przejścia na moc 150 kW (wcześniejszy wpis) przygotowuje się też do 350 kW. Podobne plany ma CHAdeMO (wcześniejszy wpis).

Jednym z problemów do uzyskania tak wysokich mocy jest typowe w elektrotechnice ograniczenie temperaturowe/chłodzenia kabli. Bez zastosowania chłodzenia cieczą kable i wtyczki będą zbyt grube i ciężkie. Jeżeli jednak wymusi się obieg cieczy chłodzącej z ładowarki, kable mogą z powodzeniem przesyłać moce rzędu kilkuset kilowatów, zachowując dotychczasowe rozmiary.

Próbkę przygotowań do chłodzenia cieczą ma za sobą już Tesla Motors w Superładowarkach (wcześniejszy wpis).

Na razie HUBER+SUHNER przygotowuje produkty pod standard CCS Combo 1 i 2.

Można domniemywać, że osobny obwód chłodzenia będzie potrzebny także wewnątrz pojazdów na odcinku od portu ładowania do pakietu akumulatorów (który w wielu modelach jest już chłodzony cieczą).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.