SamochodyElektryczne.org

Porsche: 500 ultraszybkich ładowarek w USA do końca 2019r.

Nabywcy Porsche Mission E w USA będą mogli liczyć na kilkaset stacji ultraszybkiego ładowania - około 200 u dealerów i 300 przy autostradach

Porsche Mission E - zobacz całą galerię

Porsche Cars North America planuje do końca 2019r. przygotować w USA sieć 500 miejsc ultra szybkiego ładowania dla nadchodzącego modelu Mission E i prawdopodobnie Mission E Cross Turismo.

Sieć ma składać się z ładowarek u dealerów (189) oraz około 300 stacji na najważniejszych szlakach, dzięki czemu możliwe będą dalekie podróże. Na razie nie są podawane szczegóły, ale wiemy że Porsche myśli o mocach nawet 350 kW. Pierwsze są już zainstalowane w Niemczech (wcześniejszy wpis) oraz w siedzibie firmy w USA w Atlancie, gdzie sześć stanowisk kosztowało ponad milion dolarów.

U dealerów, z racji kosztownego przyłącza wysokiej mocy, instalowane mają być stacjonarne magazyny energii, tak aby jedna ładowarka mogła pod rząd doładować trzy samochody.

Ultraszybkie ładowanie będzie odpłatne (wcześniejszy wpis). Stacje mają być instalowane we współpracy z ChargePoint i EVgo, a także Electrify America. Electrify America to spółka Volkswagena (do której należy także Porsche i Audi), która zajmuje się karną budową infrastruktury ładowania za fałszowanie wyników emisji spalin przez koncern (wcześniejszy wpis).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.