SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Oto koncepcyjna stacja ultra-szybkiego ładowania IONITY

IONITY prezentuje piękną, koncepcyjną stację ultra-szybkiego ładowania aut elektrycznych - czy tak będzie wyglądała elektryzująca przyszłość motoryzacji?

Infrastruktura ładowania IONITY - zobacz całą galerię
Koncepcyjna stacja ładowania IONITY Koncepcyjna stacja ładowania IONITY

Firma IONITY przygotowała na targi w Genewie wizualizację koncepcyjnej stacji ultra-szybkiego ładowania, na którą aż miło popatrzeć. Pod względem użytkowym, obiekty mają na obecnym etapie posiadać zwykle 6 stanowisk o mocy 350 kW.

Do 2020r. w Europie planowanych jest 400 stacji IONITY (wcześniejszy wpis 1, wcześniejszy wpis 2), z czego kilkanaście w Polsce (wcześniejszy wpis). Stacje mają powstawać wzdłuż głównych dróg co 100-120 km, służąc do uzupełniania energii w bardzo krótkim czasie (nawet 15-minut na doładowanie).

Z wizualizacji wynika, że obiekty będą zadaszone, dobrze oznakowane i oświetlone, z bazową stacją zasilającą oraz szeregiem terminali wyjściowych, pomiędzy które moc będzie rozdzielana.

Terminale zgodne są ze standardem CCS Combo 2. Poziom mocy oczywiście wymaga już chłodzenia kabli i wtyczek cieczą. Same kable są także przymocowane u góry terminalu, dzięki czemu nie będą brudziły się o ziemię. Informacje o stanie ładowania prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu.

Na załączonym poniżej filmiku autorzy koncepcji dali się ponieść wyobraźni i wskazują stan naładowania rzędu 170 kWh - życzmy sobie, aby samochody elektryczne z takimi pakietami niedługo były dostępne w sprzedaży (no i żeby nie kosztowały fortuny), aczkolwiek jasne jest, że dla przeciętnego użytkownika wystarczy w zupełności auto z pakietem 80-100 kWh o zasięgu realnym 400-500 km.

Koncepcyjna stacja ładowania IONITY (wyświetlacz na terminalu) Koncepcyjna stacja ładowania IONITY (wyświetlacz na terminalu)
Koncepcyjna stacja ładowania IONITY Koncepcyjna stacja ładowania IONITY
Koncepcyjna stacja ładowania IONITY Koncepcyjna stacja ładowania IONITY
Koncepcyjna stacja ładowania IONITY Koncepcyjna stacja ładowania IONITY

Źródła

  • [1] IONITY ionity.eu

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.