SamochodyElektryczne.org

Opel Ampera-e czyli europejska wersja Chevroleta Bolt EV do sprzedaży wejdzie wiosną/latem

O ile Amerykanie powoli zapoznają się z Chevroletem Boltem EV, o tyle Europejczycy - aby cieszyć się dużym zasięgiem za rozsądną cenę - muszą na Opla Ampera-e zaczekać jeszcze kilka miesięcy

Opel Ampera-e - zobacz całą galerię
Opel Ampera-e Opel Ampera-e

Opel poinformował, że zaprezentowany niedawno w Paryżu samochód elektryczny Ampera-e, bazujący na Chevrolecie Bolt EV, trafi na rynek wiosną/latem 2017r. Sprzedaż początkowo ma być jednak bardzo ograniczona i rosnąć stopniowo - w USA rozpoczęto już dostawy Bolta EV (wcześniejszy wpis).

Na rynku europejskim (ale bez UK z uwagi na brak wersji dla ruchu lewostronnego), Opel Ampera-e najpierw pojawi się w Norwegii, a następnie w Niemczech, Holandii, Francji i Szwajcarii. Do końca roku lub ewentualnie w 2018r. sprzedaż będzie już prowadzona na szerszą skalę.

Ponad 380 km realnego zasięgu i 0-100 km/h w 7,3 s

Opel Ampera-e Opel Ampera-e

Jako, że Opel Ampera-e to dostosowany dla lokalnych wymagań Chevrolet Bolt EV, jego napęd, akumulatory i wyposażenie są identyczne. Auto ma na jednym naładowaniu przejeżdżać ponad 500 km (NEDC) lub ponad 380 km w cyklu Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure (WLTP). Na razie Opel nie podaje bardzo konkretnej wartości, ale widać że szacunek wyniku WLTP koresponduje z 383 km dla Bolta EV według EPA.

W Europie zastosowany będzie porta ładowania Typ 2 (do ładowania jednofazowego mocą 7,2 kW) lub prawdopodobnie za dopłatą CCS Combo 2 (umożliwiający też ładowanie prądem stałym). Opel twierdzi, że 30 minut wystarcza, aby zasięg wzrósł o 150 km.

Opel Ampera-e Opel Ampera-e

Podczas prezentacji potwierdzono, że napęd trakcyjny i pakiet akumulatorów Opla Ampera-e będzie objęty gwarancją na 8 lat lub 160 tys. km.

Auto przyspieszać ma od 0 do 100 km/h w 7,3 s, ale w niższych zakresach prędkości 0-50 km/h bije na głowę większość samochodów w swoim segmencie osiągając czas 3,2 s.

Opel Ampera-e Opel Ampera-e
Opel Ampera-e Opel Ampera-e
Opel Ampera-e Opel Ampera-e
Opel Ampera-e Opel Ampera-e

Prezentacja

Debiut na wystawie Paris Motor Show 2016

Recenzje / jazdy demonstracyjne

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Sam zasięg to nie wszystko - szczególnie, że to auto nie jest w stanie szybko się podładować w 30 min do 80% zasięgu. No i autko jest małe. Za 3-4 miesiące powinniśmy już zobaczyć wersję produkcyjną Model 3. Myślę, że przy zdrowych zmysłach nikt nie kupi Ampery/Bolta jak wyjdzie Tesla.