SamochodyElektryczne.org

Nissan nieznacznie obniżył ceny Leafa w Japonii

Od kwietnia Nissan Leaf w Japonii jest tańszy o 257 tys. JPY, czyli około 7,6 tys. zł, co ma najwyraźniej skompensować redukcję dopłat do aut elektrycznych

Nissan Leaf 2013 - zobacz całą galerię

Nissan poinformował pod koniec marca o obniżeniu cen wszystkich wersji modelu Leaf w Japonii o 257 tys. JPY (w przeliczeniu około 7,6 tys. zł), czyli mniej więcej o tyle o ile zmniejszeniu w nowym roku podatkowym uległy dopłaty do aut elektrycznych. Oznacza to, że wypadkowe ceny dla klientów powinny pozostać na dotychczasowym poziomie.

Podstawowa wersja Leafa kosztować będzie 2,872 mln JPY (wersja S) (w przeliczeniu około 85 tys. zł), a po dopłacie około 2,26 mln JPY (w przeliczeniu około 67 tys. zł). Droższe wersje kosztują odpowiednio 3,292 mln JPY (wersja X) i 3,679 mln JPY (wersja G) bez dopłat. Każdy z wariantów dostępny jest także jako Leafa Aero Style (wcześniejszy wpis) za dopłatą około 300 tys. JPY. Poprzednia obniżka miała miejsce około rok temu (wcześniejszy wpis).

Niewykluczone, że redukcja wsparcia do zakupu aut elektrycznych w Japonii z końcem poprzedniego roku podatkowego (koniec marca) była powodem zwiększonej sprzedaży Leafa w lutym (wcześniejszy wpis). Wysoki rezultat powinien w takim przypadku zostać odnotowany również w marcu, a ponieważ Nissan obniżył ceny z końcem marca, sprzedaż nie powinna w typowy głęboki sposób zanurkować w kwietniu. Czas pokaże, czy tak będzie w istocie.

Przy okazji powiększyła się różnica między ceną Leafa, a BMW i3 (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.