SamochodyElektryczne.org

Nissan dostarczył do Europy pierwsze szybkie ładowarki CHAdeMO

Nissan poinformował wczoraj o dostarczeniu do Europy pierwszych szybkich ładowarek CHAdeMO z puli 400 urządzeń, które zostaną rozdane w Europie celem przyspieszenia sprzedaży samochodów elektrycznych Leaf

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię

Nissan poinformował wczoraj o dostarczeniu do Europy pierwszych szybkich ładowarek CHAdeMO z puli 400 urządzeń, które zostaną rozdane w Europie celem przyspieszenia sprzedaży samochodów elektrycznych Leaf (wcześniejszy wpis). Zaprojektowane przez japońską firmę urządzenia o mocy 50 kW są w stanie doładować akumulatory od 0 do 80% pojemności w ciągu około 30 minut, a ceny najtańszych wersji wynoszą mniej niż 10 tys. EUR. Na razie produkcja szybkich ładowarek Nissana odbywa się w Japonii, ale wkrótce montażem zajmą się także inni producenci terminali, którzy tak jak DBT (wcześniejszy wpis) uzyskali licencję (wcześniejszy wpis). W ciągu najbliższych dwóch lat europejscy partnerzy Nissana mają zainstalować „tysiące” szybkich ładowarek CHAdeMO.

Punkty szybkiego ładowania będą zlokalizowane w kluczowych miejscach przy autostradach, lotniskach, czy centrach handlowych. Intencją Nissana jest również utworzenie korytarzy pozwalających na pokonywanie znacznych dystansów - na przykład szybkie ładowarki powstaną na trasie między Paryżem, a Amsterdamem.

Początkowo właściciele Nissanów Leaf będą mogli uzupełniać energię bezpłatnie.

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan
Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan
Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.