SamochodyElektryczne.org

Mercedes-Benz Vito E-Cell zahibernowany?

W ciągu nieco ponad trzech lat Mercedes znalazł klientów na kilkaset egzemplarzy Vito E-Cell, jednak zamiast rozwoju spotkał się z zanikiem popytu

Mercedes-Benz Vito E-Cell - zobacz całą galerię
Mercedes-Benz Vito E-Cell Mercedes-Benz Vito E-Cell

Na blogu serwisu CarAndDriver.com zamieszczono niedawno interesujący artykuł, w którym Volker Mornhinweg - szef działu vanów Mercedesa - zapytany o model Vito E-Cell odpowiedział, że auto zostało zahibernowane. Z publikacji wynika, że po sprzedaniu kilkuset egzemplarzy do klientów głównie w Niemczech zapotrzebowanie stopniało i obecnie „wirtualnie nie istnieje”. W takich okolicznościach Daimler zrezygnował z rozwoju tego segmentu i czeka na lepsze czasy.

Około półtora roku temu niemiecki producent informował o wyprodukowaniu 400 egzemplarzy Vito E-Cell (wcześniejszy wpis). Trudno ocenić rzeczywiste zapotrzebowanie na elektryczne Mercedesy, ponieważ zaledwie kilka miesięcy temu 50 sztuk zamówiono w Danii (wcześniejszy wpis). Pewna liczba wkrótce rozpocznie służbę również w nowym projekcie Deutsche Post DHL (wcześniejszy wpis). Najwyraźniej jednak to zdecydowanie zbyt mało.

Nissan e-NV200 Concept Nissan e-NV200 Concept

W ciekawej sytuacji stawia to Nissana, który w zasadzie w drugiej połowie roku powinien już finalizować uruchomienie montażu produkcyjnej wersji e-NV200 Concept. Dodajmy, że montaż obu aut odbywa się w Hiszpanii. Możliwe, że japońska firma podobnie jak w przypadku Leafa znacznie niżej ustali cenę auta, co pozwoliłoby e-NV200 zadomowić się na rynku na stałe.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.