SamochodyElektryczne.org

ABB, BTC Power, Efacec i Signet dostarczą ponad 2.000 szybkich ładowarek dla Electrify America

Cztery firmy - ABB, BTC Power, Efacec i Signet - dostarczą w nieco ponad półtora roku ponad 2.000 szybkich ładowarek o mocach do 50 do 350 kW dla Electrify America

Infrastruktura ładowania Electrify America - zobacz całą galerię
Stacja ładowania Electrify America Stacja ładowania Electrify America

Firma Electrify America, która zajmuje się karną budową infrastruktury ładowania za fałszowanie wyników emisji spalin przez koncern Volkswagena w USA, przedstawiła dostawców szybkich ładowarek w pierwszym etapie budowy sieci szybkiego ładowania. Łącznie, pomiędzy wiosną tego roku, a końcem 2019r. ma zostać zainstalowanych ponad 2000 szybkich ładowarek w 484 miejscach. Stacje będą budowane w obrębie 17-aglomeracji (po 3-6 ładowarek na stację) oraz przy autostradach w 39-stanach (po 4-10 ładowarek na stację). Jest to zatem jeden z największych projektów infrastrukturalnych w USA.

Dostawcami urządzeń będą cztery firmy - ABB, BTC Power, Efacec i Signet. Ładowarki są przystosowane pod zamówienie Electrify America, tak aby posiadały 15-calowe ekrany dotykowe (plus nadmiarowo przyciski fizyczne), możliwość płatności kartami płatniczymi, odpowiednie wyjścia i poziomy mocy, a także biało-zielone barwy.

Parametry stacji w zależności od urządzenia i lokalizacji będą wynosiły od 50 do 350 kW. Dostępne mają być zarówno wtyczki CHAdeMO jak i CCS Combo 1.

Niestety na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Electrify America (w interesie Volkswagena i firm wspierających CCS Combo), zamierza instalować infrastrukturę pod CCS Combo 1, a CHAdeMO dodawać jedynie jako dodatek o mocy 50 kW. Ładowarki CCS Combo 1 będą miały moce także 150 kW lub 350 kW. Tak przynajmniej wynika z komunikatu prasowego oraz zamieszczonych ilustracji, gdzie ładowarki posiadają moc 50 kW CHAdeMO i 150/350 kW CCS Combo 1. Jeżeli tak będzie wyglądała praktyczna implementacja, to Electrify America zamiast karnego budowania infrastruktury dla wszystkich posiadaczy EV, stanie się w części narzędziem do osiągania przewag konkurencyjnych przez firmę rzekomo mającą ponieść karę.

Ładowarki CCS Combo 1 o mocach 150/350 kW mają być wyposażane w kable i wtyczki chłodzone cieczą firmy HUBER+SUHNER (wcześniejszy wpis). System RADOX HPC (High Power Charging) sprawia, że można przesyłać wysokie moce, a kable pozostają elastyczne i lekkie.

Przedsięwzięcie budowy infrastruktury przez Electrify America będzie wykorzystane przez Grupę Volkswagena do wprowadzenia na rynek modelu Porsche Mission E, które w pierwszej kolejności będzie potrzebować ładowarek o mocy 150 kW i 350 kW (wcześniejszy wpis).

Szybkie ładowarki dla Electrify America

Szybka ładowarka Electrify America firmy ABB Szybka ładowarka Electrify America firmy ABB
Szybka ładowarka Electrify America firmy BTC Power Szybka ładowarka Electrify America firmy BTC Power
Szybka ładowarka Electrify America firmy Efacec Szybka ładowarka Electrify America firmy Efacec
Szybka ładowarka Electrify America firmy Signet Szybka ładowarka Electrify America firmy Signet

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.