SamochodyElektryczne.org

4.000 szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Licznik szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie wskazuje już ponad 4.000 urządzeń. Jeśli dobrze pójdzie, w połowie roku dobije do 5.000

Terminale ładowania firmy Efacec - zobacz całą galerię

W Europie działa już ponad 4.000 szybkich ładowarek z wtyczkami standardu CCS Combo 2 (według danych serwisu CCS Charge Map - Europe). Jeszcze w okolicach początku października było to 3.500 (wcześniejszy wpis), a wiosną 3.000 (wcześniejszy wpis). Postęp jest więc wyraźny - liczba urządzeń rośnie średnio w tempie 3,4/dziennie. W całym ubiegłym roku zainstalowano ponad 1.250 ładowarek CCS Combo 2.

Szybkie ładowarki CCS Combo 2 Allego Szybkie ładowarki CCS Combo 2 Allego

Tradycyjnie warto uściślić, że poza przypadkami szczególnymi, CCS Combo 2 występuje zwykle w wersji o mocy od 20 do 50 kW (w ostatnim czasie pojawiają się też urządzenia o mocy 100 kW, a nawet 175 kW (wcześniejszy wpis)). Jak widać na załączonej poniżej mapie - ponad 3.600 miejsc dostępnych jest 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Większość urządzeń CCS Combo 2 posiada też jedno lub dwa inne wyjścia (dodatkowe prądu stałego CHAdeMO i/lub trójfazowe prądu przemiennego Typ 2).

Najwięcej szybkich ładowarek CCS Combo 2 znajduje się w Niemczech (około 875) oraz w Wielkiej Brytanii (około 700) i Norwegii (ponad 440).

36 CCS Combo 2 w Polsce

Szybka ładowarka Greenway Infrastructure Poland Szybka ładowarka Greenway Infrastructure Poland

W Polsce liczba CCS Combo 2 wzrosła ponoć do 36, dzięki czemu Polska awansowała w rankingu na 16-miejsce. Największy udział we wzroście ma sieć Greenway Infrastructure Poland, która stopniowo rozszerza się, aby do 2020r. objąć cały kraj (wcześniejszy wpis). Wejście do pierwszej dziesiątki państw z największą liczbą CCS Combo 2 (aktualnie Hiszpania - 82) pewnie zajmie nieco czasu, ale jest jak najbardziej w zasięgu na najbliższe lata.

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.