SamochodyElektryczne.org

W Niemczech uruchomiono pierwszą ogólnodostępną stację z ładowarkami o mocy 175 kW

Firma Allego wraz z partnerami konsorcjum Ultra-E, oddała do użytku w Niemczech pierwszą ogólnodostępną stację z ładowarkami o mocy 175 kW (wiosną moc maksymalna wzrosnąć ma do 350 kW)

Infrastruktura ładowania Allego - zobacz całą galerię

Firma Allego pochwaliła się oddaniem do użytku pierwszej w Europie, ogólnodostępnej stacji ładowania, kategorii ultra szybkiego ładowania. Nowa klasa stacji pewnie będzie dotyczyła urządzeń w zakresie 150-350 kW.

Pierwsza stacja wyposażona jest w cztery urządzenia francuskiej firmy EVtronic z wtyczkami CCS Combo 2. Każda stacja posiada moc 175 kW, przy czym Allego zaznacza, że wiosną 2018r. stacja zostanie zmodernizowana i będzie mogła ładować dwa auta mocą 350 kW. Nie wiemy na czym polegać ma modernizacja - możliwe, że chodzi o kwestię inteligentnego sterowania ładowaniem ze stacji bazowej (4x 175 kW lub 2x 350 kW), podobnie jak to ma miejsce w przypadku Superładowarek Tesli. Dodatkowo na stacji znajduje się szybka ładowarka o mocy 50 kW (DC CHAdeMO i CCS Combo 2 oraz AC Typ 2) - tego typu urządzeń w sieci Allego znajduje się około 250.

Stacja zlokalizowana jest w Kleinostheim, niedaleko Frankfurtu w Niemczech, gdzie będzie służyła kierowcom podążającym autostradą A3. W ramach projektu Ultra-E, w Holandii, Belgii i Niemczech w kierunku Austrii, powstać ma 21 tego typu stacji, co koło 150-200 km. Ultra szybkie ładowanie (aut mogących wykorzystać potencjał mocy 175-350 kW) ma umożliwiać uzupełnienie energii na 100 km w 5-minut.

Projekt Ultra-E to przedsięwzięcie konsorcjum, w skład którego wchodzą Allego, Audi, BMW i, Renault, Magna, Bayern Innovativ, Hubject, Smatrics i Verbund. Przedsięwzięcie jak w wielu tego typu przypadkach jest dofinansowane przez podatników Unii Europejskiej kwotą 13 mln EUR (średnio 619 tys. EUR lub 2,6 mln zł na jedną stację).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.