SamochodyElektryczne.org

3000 szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie wzrosła do poziomu 3000. Średnio każdego dnia przybywają ponad dwa nowe urządzenia

Opel Ampera-e - zobacz całą galerię

W Europie powoli rośnie liczba miejsc, w których można relatywnie szybko doładować akumulatory w samochodach elektrycznych z portem ładowania CCS Combo 2. Serwis CCS Charge Map - Europe doliczył się właśnie 3.000. Miesięcznie instalowanych jest kilkadziesiąt nowych urządzeń. Poziom 2.500 został przekroczony w październiku ubiegłego roku (wcześniejszy wpis).

Tradycyjnie warto uściślić, że poza przypadkami szczególnymi, CCS Combo 2 występuje zwykle w wersji o mocy od 20 do 50 kW. Jak widać na załączonej poniżej mapie - ponad 2.700 miejsc dostępnych jest 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Większość urządzeń CCS Combo 2 posiada też jedno lub dwa inne wyjścia (dodatkowe prądu stałego CHAdeMO i/lub trójfazowe prądu przemiennego Typ 2).

Liderem w instalacjach CCS Combo 2 jest Wielka Brytania (603), ale zgodnie z oczekiwaniami szybszy wzrost w Niemczech (595) sprawi, że zmiana na pierwszym miejscu jest nieunikniona pewnie jeszcze w tym roku. Niewielka Norwegia mocno trzyma się na trzecim miejscu (349).

W Polsce działa już ponoć 7 szybkich ładowarek CCS Combo 2. Zwykle są to instalacje przy obiektach firm (na ogół dealerów).

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Porównanie przyrostów instalacji ładowarek z wyjściami CCS Combo 2 i CHAdeMO:

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 i CHAdeMO w Europie

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.