SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Zytek opracowuje nową serię układów napędowych

Firma Zytek opracowuje nową serię układów napędowych (trzeciej generacji), przeznaczonych do masowej produkcji, o mocach od 25 kW


Firma Zytek opracowuje nową serię układów napędowych (trzeciej generacji), przeznaczonych do masowej produkcji, o mocach od 25 kW. Nowe napędy będą charakteryzowały się wysokim stopniem integracji, dzięki czemu będą mniejsze i lżejsze od obecnie produkowanych (wersja chłodzona powietrzem o 45% lżejsza, a wersja chłodzona cieczą o 30%).

W nowych napędach, Zytek zastosuje silniki synchroniczne z magnesami trwałymi o wysokiej maksymalnej prędkości obrotowej 14 tys. obr./min (aby były możliwie lekkie i tanie). Ładowarka będzie wykorzystywała te same elementy mocy co falownik. W skład nowego napędu wejdzie także specjalnie zaprojektowana przekładnia firmy Vocis, ważąca jedynie 10 kg. Napęd będzie również przygotowany do współpracy z różnymi systemami pojazdu, jak ABS i ESP oraz komputerowej diagnostyki.

Obecnie Zytek produkuje napędy elektryczne E-Drive (o mocach do 70 kW i 300 Nm), które są używane w takich pojazdach jak: Modec, Navistar eStar czy smart ed. Moce produkcyjne firmy sięgają 6 tys. kompletnych napędów rocznie oraz 18 tys. silników elektrycznych. To niewiele jeśli Zytek rzeczywiście planuje dostarczać komponenty dla samochodów elektrycznych produkowanych na skalę masową. Równolegle z opracowywaniem nowego produktu przydałoby się zatem pomyśleć o nowej fabryce.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.