SamochodyElektryczne.org

Wyniki sprzedaży EV/PHEV w Niemczech w pierwszych 9-miesiącach 2015r.

W Niemczech sprzedaje się coraz więcej aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania - średnio około 1650 miesięcznie

Kia Soul EV - zobacz całą galerię

Niemiecki rynek samochodów elektrycznych kontynuuje wzrosty (wcześniejszy wpis) oraz zaskakuje rankingiem najchętniej wybieranych modeli.

14.916 EV/PHEV i wzrost o 64%

W ciągu trzech kwartałów u naszych zachodnich sąsiadów zarejestrowano 14.916 EV/PHEV, a więc o 64% więcej niż przed rokiem. Dosyć rozsądny rynek, bez wielotysięcznych dopłat/zachęt finansowych coraz częściej zaczyna też sięgać 0,7% ogółu sprzedaży aut.

Sprzedaż PHEV wzrosła rok do roku o 147% do 7.531, za sprawą coraz szerszej gamy dostępnych modeli, ale tempo wzrostu z niskiej bazy (niższej niż EV) spada w porównaniu z początkiem roku.

Aut elektrycznych EV sprzedano 7.385 odnotowując relatywnie skromny wzrost o 22%.

Kia Soul EV rozdaje karty. Tesla Model S druga

Niemiecki rynek EV często zadziwia rozstrzygnięciami sprzedaży poszczególnych modeli. Niewątpliwą ciekawostką jest doskonała dyspozycja modelu Kia Soul EV, który znalazł najwięcej nabywców. Niektóre źródła wskazują jednak, że to kwestia limitowanej sprzedaży tego modelu na poszczególnych rynkach i szybko opuszczają one Niemcy. Takich historii znamy sporo (nie bez powodu w Norwegii co miesiąc rejestrowanych jest kilkaset EV ściąganych z innych krajów z całego świata). Kia niedawno sprzedała łącznie 5 tys. Soul EV (wcześniejszy wpis), a zatem niemal 1,5 tys. w Niemczech musimy uważać za pewien ewenement.

Drugim najlepiej sprzedającym się modelem jest Tesla Model S, która podwoiła sprzedaż. Trzecie miejsce przypadło Volkswagenowi e-Golf.

Interesujący jest natomiast zjazd sprzedaży niektórych modeli, jak BMW i3 (wersje bez spalinowego agregatu), Renault Zoe, czy smarta fortwo electric drive.

Zestawienie rejestracji EV w Niemczech od 2015-01 do 2015-09

* - dane za 2014r. nie zostały naniesione na wykres, ponieważ mogą być obarczone pewnym błędem

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.