SamochodyElektryczne.org

Kia sprzedała na świecie ponad 5.000 Soul EV

Zgodnie z własnym postanowieniem, Kia zamknęła pierwszy pełny rok produkcji modelu Soul EV dostarczeniem około 5 tys. sztuk

Kia Soul EV - zobacz całą galerię

Kia rozpoczęła seryjną, aczkolwiek limitowaną, produkcję modelu Soul EV wiosną 2014r. (wcześniejszy wpis). Auta początkowo dostępne były na rodzimym rynku w Korei Południowej, a od drugiej połowy 2014r. stopniowo były wprowadzane także w USA i Europie.

Limit produkcji w pierwszym pełnym roku ustanowiono na poziomie 5 tys., co jest wartością niewielką, ale i tak dużym postępem w stosunku do wcześniejszych programów pilotażowych z innymi modelami. Założenie 5 tys. okazało się zrealizowane zgodnie z planem jako, że według stanu na koniec sierpnia ocenia się sprzedaż na 5.399.

Wartość ta obejmuje 1.177 sztuk w Korei Południowej, z czego 414 w 2014r. (wcześniejszy wpis), oraz 4.222 poza Koreą.

Teraz należy oczekiwać dalszego wzrostu sprzedaży. W sierpniu dostarczono ponoć 676 sztuk. Koreańskie auto znajduje relatywnie dużo nabywców w Niemczech. W USA niedawno podjęto decyzję o rozszerzeniu obszaru sprzedaży na cztery dodatkowe stany (łącznie 10), ale wciąż daleko do oferowania auta w całym kraju jak i we wszystkich salonach w wybranych stanach.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.