SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

W Poznaniu otwarto trzecią w Polsce stację szybkiego ładowania Tesli

W tym tygodniu Tesla otwarła trzecią w Polsce stację szybkiego ładowania, która mieści się na terenie centrum City Park w Poznaniu

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię

U schyłku tego roku liczba stacji szybkiego ładowania Tesli Motors w Polsce potroiła się. Niedawno otwarto stację w Katowicach (wcześniejszy wpis), a wcześniej niedaleko Wrocławia (wcześniejszy wpis).

Superładowarki w Poznaniu

Trzecia stacja, mająca w pewnym momencie szansę na zostanie pierwszą (wcześniejszy wpis), została zainstalowana w Poznaniu. W odróżnieniu od dwóch poprzednich, nie znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych, lecz na terenie centrum City Park Poznań przy ul. Wyspiańskiego 26A. Możliwość przenocowania i zagospodarowania czasu, a także bliskie sąsiedztwo Międzynarodowych Targów Poznańskich ma swoje plusy, aczkolwiek prędzej czy później oczekiwane są Superładowarki na trasie, aby nie trzeba było dobijać się do centrum miasta.

Wszystkie trzy stacje Tesli w Polsce posiadają cztery stanowiska ładowania (dwie Superładowarki, z których każda obsługuje równolegle dwa stanowiska).

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

Jeszcze tylko Tesli u nas mało. Wczoraj pierwszy raz widziałem Teslę na ulicy w naszym kraju.
No to jeszcze roczek i pewnie będzie można swobodnie śmigać po całym kraju.