SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Pierwsza stacja szybkiego ładowania Tesli w Polsce już otwarta

Tesla Motors otwarła wreszcie długo oczekiwaną pierwszą stację szybkiego ładowania w Polsce - cztery stanowiska znajdują się przy węźle autostrady A4 między Wrocławiem, a Legnicą

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię
Tesla Model S (port ładowania wersji europejskiej) Tesla Model S (port ładowania wersji europejskiej)

Od wczoraj wieczora (25 kwiecień 2016r.) w Polsce uruchomiona została pierwsza stacja szybkiego ładowania aut elektrycznych Tesli - Tesla Supercharger. Chodzi o obiekt zainstalowany i przygotowywany od kilku miesięcy przy stacji paliw Orlen (miejscowość Wichrów), tuż przy węźle Kostomłoty autostrady A4 między Wrocławiem, a Legnicą (wcześniejszy wpis).

Tesla Motors nie dodała jeszcze punktu na swoich mapach dostępnych na stronach, co powinno nastąpić wkrótce, a informacja o uruchomieniu stacji pochodzi od czytelnika, który miał okazję odwiedzić stację. Za możliwość dostarczenia informacji serdeczne podziękowania dla Pana Pawła z firmy SOLSUM.

Superładowarki Tesli to stacje zwykle o maksymalnej mocy 120 kW, z których korzystać mogą wyłącznie auta Tesla Model S i Tesla Model X. Uzupełnianie energii jest bezpłatne (w pewnym sensie wliczone w cenę aut) i nie wymaga żadnej dodatkowej autoryzacji (poza wymianą informacji między stacją, a autem). Ładowanie możliwe jest każdego dnia 24-godziny na dobę.

Stacja Tesli Wichrów posiada cztery stanowiska - a zatem wyposażona jest w dwie Superładowarki, z których każda dysponuje mocą 120 kW, rozdzielaną pomiędzy dwa stanowiska (1A i 1B lub 2A i 2B). W celu uzyskania maksymalnej mocy najlepiej nie zatrzymywać się obok auta, które już się ładuje (zamiast obciążać 1A i 1B lub 2A i 2B, lepiej wykorzystać 1x i 2x). Przeciętny czas ładowania na trasie, między jedną a drugą stacją/miejscem docelowym zwykle zawiera się w przedziale 30-60 minut (Tesla podaje 40 minut do 80% pojemności i 75 minut do 100% pojemności).

Źródła

  • [1] Informacje udostępnione bezpośrednio przez SOLSUM solsum.pl

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.