SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla uruchomiła w Polsce drugą stację szybkiego ładowania - w Katowicach

Druga stacja szybkiego ładowana Tesli Motors w Polsce już czynna - na stacji Orlen w Katowicach przy ul. Murckowskiej 22

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię
Druga otwarta stacja szybkiego ładowania Tesli Motors w Polsce na stacji Orlen - Katowice, ul. Murckowska 22 Druga otwarta stacja szybkiego ładowania Tesli Motors w Polsce na stacji Orlen - Katowice, ul. Murckowska 22

Po około pół roku od odnotowania prac (wcześniejszy wpis), na stacji Orlen w Katowicach przy ul. Murckowskiej 22, oddana do użytku została druga w Polsce stacja szybkiego ładowania Tesli Motors. Obiekt wyposażony jest w cztery stanowiska ładowania (standardowo obsługiwane przez dwie Superładowarki, z których każda rozdziela moc według potrzeb pomiędzy dwa stanowiska).

Pierwsza stacja Tesli w Polsce również powstała przy stacji paliw Orlen - miejscowość Wichrów, tuż przy węźle Kostomłoty autostrady A4 między Wrocławiem, a Legnicą (wcześniejszy wpis).

Postęp budowy infrastruktury ładowania Tesli w naszym kraju jest dosyć wolny, szczególnie że poglądowy plan przewidywał 7 stacji. Tymczasem jak na razie udało się otworzyć dwie.

Dobrą informacją jest, że lada chwila ma zostać otwarta także stacja w Poznaniu (wcześniejszy wpis), a zatem stopniowo poprawiać powinna się możliwość podróżowania Teslami po Polsce. Ładowanie na stacjach Tesli jest bezpłatne dla wszystkich Modeli S i Modeli X zakupionych przed końcem tego roku (wcześniejszy wpis).

Za informację i zdjęcia serdeczne podziękowania dla Pana Pawła z firmy SOLSUM.

Źródła

  • [1] Informacje udostępnione bezpośrednio przez Solsum solsum.pl

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Ale super! a jeszcze wczoraj około południa tam jechałem i były pozamykane ;)
A to tylko 25km ode mnie :)