SamochodyElektryczne.org

TTXGP North America 2010 Mosport Park: wyścig

W trzeciej rundzie mistrzostw TTXGP North America Championship 2010 na torze Mosport Park zwyciężył Michael Barnes z zespołu Lightning Motors

Lightning Motors Moto-1 - zobacz całą galerię

W trzeciej rundzie mistrzostw TTXGP North America Championship 2010 na torze Mosport Park zwyciężył Michael Barnes z zespołu Lightning Motors (Aktualna lista wyścigów TTXGP 2010). Zawodnicy mieli do pokonania 8 okrążeń liczącego 3,9 km toru, co daje łączny dystans 31,2 km. Tempo, które narzucił Barnes sprawiło, że zdublował on prawie wszystkich swoich konkurentów. Jednocześnie Lightning Motors z czasem 1:35,278 był szybszy od najwolniejszych motocykli spalinowych Honda CBR600RR (1:35,974), ścigających się tego samego weekendu. Do najlepszych Hond CBR600RR strata wynosiła około 12 s na okrążeniu (1:23,331).

Michael Hannas z drużyny Electric Race Bikes EGP z pewnością nie zaliczy trzeciej rundy do udanych. Najpierw zniszczeniu uległ kontroler silnika, który został wymieniony na nowy, sprowadzony z USA tuż przed wyścigiem. Później pojawiły się problemy z przegrzewaniem maszyny przez co Hannas nie mógł walczyć o podium.

Zespół ZeroAgni nie wystąpił w zawodach ze względu na kłopoty logistyczne. Tym samym Lightning Motors, z dwoma zwycięstwami i jednym drugim miejscem, został samodzielnym liderem w klasyfikacji generalnej.

Tabela 1: Wyniki wyścigu TTXGP North America 2010 Mosport Park

Poniżej znajduje się filmik nagrany z pokładu motocykla Lightning Motors podczas treningów oraz skrót wyścigu (niestety tylko z kamery umieszczonej na prostej startowej).