SamochodyElektryczne.org

Tesla zainstalowała już 1000 stacji szybkiego ładowania

Sieć Superładowarek rozwija się w coraz szybszym tempie, osiągając imponujący poziom 1000 stacji na kilku kontynentach

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię

Na początku października 2017r. liczba stacji szybkiego ładowania Tesli osiągnęła poziom 1000. Liczba ta odnosi się do stacji. Stanowisk Superładowania jest ponad 6.900 z czego w prosty sposób wynika, że średnio na jednej stacji znajduje się 7 terminali.

Największe powstające nowe stacje Tesli liczą 40 stanowisk w USA i Norwegii (wcześniejszy wpis), a nawet 50 w Szanghaju w Chinach.

Poziom 1000-stacji Superładowania osiągnięto przy akompaniamencie nieco ponad 250 tys. sprzedanych aut. Możliwe, że Tesla stawia więc przeciętnie jedną stację na każde 250 aut sprzedanych w danej okolicy (pomijając wyjątek ważnych tras).

W Polsce mamy trzy stacje Superładowania Tesli. Pięć kolejnych ma zostać zainstalowanych, ale ich instalacja jest oczekiwana już od dłuższego czasu.

Najwięcej, bo aż 449 stacji znajduje się w Ameryce Północnej. Europa jest na drugim miejscu z wynikiem 345 (jednak liczba ta obejmuje stacje w pobliżu Europy, np. Bliski Wschód). W Azji i Australii doliczono się 206 stacji.

Wiosną Tesla zapowiadała podwojenie liczby Superładowarek z 850 stacji i blisko 5500 stanowisk do końca 2017r. (wcześniejszy wpis), ale jak widać droga do tego jeszcze daleka. W trzy miesiące musiałoby powstać 3000 dodatkowych stanowisk.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.