SamochodyElektryczne.org

Tesla podwoi liczbę stacji szybkiego ładowania

Tesla zapewnia o priorytetowym potraktowaniu rozbudowy infrastruktury szybkiego ładowania, tak aby była ona w stanie obsłużyć masową produkcję Modelu 3

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię
stacja szybkiego ładowania Tesli stacja szybkiego ładowania Tesli

Tesla, przygotowując się do masowej produkcji Modelu 3, a przy okazji odpowiadając na rosnącą sprzedaż Modeli S i Modelu X, zamierza przyspieszyć rozbudowę sieci stacji szybkiego ładowania.

Do końca tego roku liczba stacji szybkiego ładowania ma się podwoić z obecnych około 850 (blisko 5500 stanowisk Superładowarek), dzięki czemu stanowisk będzie około 10.000. W USA przewiduje się wzrost na poziomie 150%, a największy przyrost planowany jest w Kalifornii (dodatkowych 1000 stanowisk). Aktualnie z infrastruktury korzysta ponad 200 tys. aut Tesli na świecie.

Tesla zamierza po części rozbudowywać istniejące stacje o nowe stanowiska, a po części budować nowe, znacznie większe stacje, których wizualizacje załączono.

Rosnąć ma także liczba dostępnych punktów wolnego ładowania w miejscach docelowych, tzw. Destination Charging connectors. Liczba 9.000 punktów do końca roku ma wzrosnąć do 15.000.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.