SamochodyElektryczne.org

Nowe stacje ładowania Tesli będą posiadały nawet 40 stanowisk

Nawet 40 stanowisk ładowania i kilka megawatów mocy wyjściowej mogą posiadać nowe, największe stacje szybkiego ładowania Tesli

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię

Tesla podjęła inicjatywę podwojenia w tym roku liczby stacji szybkiego ładowania (wcześniejszy wpis). Jak się okazuje, nie tylko liczba miejsc ale także ich rozmiar ulegnie znacznemu powiększeniu.

Na kluczowych rynkach, gdzie sprzedaż jest największa (Kalifornia i Norwegia) już pojawiły się mniej lub bardziej oficjalne zapowiedzi nowych lokalizacji, wyposażonych w 40 stanowisk ładowania (20 podwójnych Superładowarek). Wygląda zatem na to, że Tesla pójdzie w moce zainstalowane rzędu kilku megawatów. Moc przyłączy być może uda się mocno zredukować instalacjami paneli fotowoltaicznych (w Kalifornii przynajmniej warto spróbować) oraz magazynów energii (w tym przypadku własnej produkcji).

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Już zapowiedzieli, że docelowo wszystkie SC nie będą nawet podpięte do sieci. W Kalifornii i krajach gdzie jest dużo słońca to dość łatwe do osiągnięcia mając na uwadze, że produkcja w Gigafactory będzie rosła.