SamochodyElektryczne.org

Tesla Model 3 - szybkie, tanie i wygodne Superładowanie

W załączeniu nagranie z Superładowaniem Tesli Model 3, które mimo odpłatności (po cenach korespondujących z cenami energii) jest satysfakcjonującym doświadczeniem

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Na kanale Young Tesla zademonstrowane zostało szybkie ładowanie Tesli Model 3 z Superładowarek. Doświadczenie jest w zasadzie identyczne jak w przypadku poprzednich aut Tesli, ale warto zwrócić uwagę na satysfakcję użytkownika.

Sieć Tesli jest na dużych rynkach dosyć gęsta, a stacje znajdują się w strategicznych lokalizacjach, sąsiadując z miejscami, gdzie można spędzić czas. Samo ładowanie jest szybkie. Na miejskich Superładowarkach (Urban Superchargers) (wcześniejszy wpis), Model 3 Long Range pobiera pełną moc około 72 kW. Na standardowych Superładowarkach moc początkowo dochodzi 100-120 kW. Ładowanie głęboko rozładowanego pakietu do około 85% trwa około 50 minut, po czym można przejechać kilkaset kilometrów. Sieć Tesli jest szybka i niezawodna.

W przypadku Tesli Model 3, korzystanie z Superładowarek jest odpłatne, ale nawet w Kalifornii ceny są bardzo przystępne (wcześniejszy wpis) - doładowania prezentowane na filmikach kosztowały kierowcę nieco ponad 10 USD, czyli około 35 zł (prawdopodobnie za ponad 50 kWh).

Dzięki takiemu podejściu Tesli i pozytywnym reakcjom użytkowników, Tesla będzie posiadała przewagę konkurencyjną w stosunku do pozostałych producentów.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.