SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla wprowadza miejskie Superładowarki o mocy 72 kW

Tesla instaluje nowe, miejskie Superładowarki o mocy 72 kW - pierwsze stacje zostały już uruchomione w Chicago i Bostonie

Tesla Superchargers - zobacz całą galerię

Tesla poinformowała wczoraj o rozpoczęciu rozbudowy sieci punktów ładowania o nowe Superładowarki miejskie (Urban Supercharger), przeznaczone do instalacji w miastach, na parkingach w galeriach handlowych itp. Nowy typ Superładowarek (a w zasadzie terminali instalowanych obok miejsc parkingowych) wygląda nieco inaczej, prościej oraz jest mniejszy.

Moc wyjściowa wynosi 72 kW (na tabliczce znamionowej widnieje 410 VDC, 200 A), czyli znacznie mniej niż przynajmniej 120 kW w dotychczasowych Superładowarkach. Nowe terminale są także względem siebie niezależne, tzn. moc ładowania nie jest współdzielona pomiędzy dwa auta znajdujące się obok siebie).

Wprowadzając urządzenia miejskie o mocy 72 kW Tesla z jednej strony obniża koszty, z drugiej strony wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na infrastrukturę ze strony Modelu 3. Nowe Superładowarki mają posiadać tę samą cenę dostępu (wcześniejszy wpis).

Pierwsze stacje zostały już oddane do użytku w Chicago i Bostonie. W załączeniu nagranie prezentujące 8-stanowisk w Bostonie (oraz energoelektronikę znajdującą się obok).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.