SamochodyElektryczne.org

Tesla dostarczyła stacjonarny magazyn energii - 80 MWh/20 MW

Tesla dostarcza coraz więcej, coraz większych stacjonarnych magazynów energii Powerpack 2. Wkrótce ruszą dostawy magazynów domowych Powerwall 2

Stacjonarne magazyny energii firmy Tesla - zobacz całą galerię

Tesla Motors stopniowo rozwija swoją działalność w zakresie stacjonarnych magazynów energii. Ogniwa litowo-jonowe typu 2170 produkowane od niedawna w Gigafactory (wcześniejszy wpis) są na miejscu wykorzystywane do budowy magazynów przemysłowych Powerpack 2 i Powerwall 2 (wcześniejszy wpis).

Na początek Tesla zabrała się za wdrożenia Powerpack 2 dla firm elektroenergetycznych, które w Kalifornii zostały jakiś czas temu zmuszone do instalacji stacjonarnych magazynów energii przez regulatora CPUC, aby podnieść poziom rezerw zasilania. Jednym z największych projektów jest zapowiadany magazyn 80 MWh/20 MW dla Southern California Edison (SCE) (wcześniejszy wpis). Instalację w Mira Loma Substation dla SCE udało się wykonać w 3 miesiące. Do budowy wykorzystano 396 sztuk Powerpack 2 i 48 falowników.

Oprócz szeregu innych projektów z Powerpack 2, wkrótce Tesla zacznie też dostawy domowych magazynów Powerwall 2 dla klientów indywidualnych, których kolejka liczona jest ponoć nawet w dziesiątkach tysięcy.

Tesla Powerpack 2 Tesla Powerpack 2
Stacjonarny magazyn energii dla SCE - 80 MWh/20 MW Stacjonarny magazyn energii dla SCE - 80 MWh/20 MW
Stacjonarny magazyn energii dla SCE - 80 MWh/20 MW Stacjonarny magazyn energii dla SCE - 80 MWh/20 MW

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Ponieważ ta działalność Tesli ma mało wspólnego z samochodami ..., pozwolę sobie rozwinąć temat. ;)
W stacjonarnych magazynach jest kilka ciekawych firm, które pracują nad innymi chemiami samych akumulatorów (ciekawe kiedy zacznie się mówić tak jak po angielsku, czyli baterii). Ja szczególne kibicuję firmie alevo.com. To nie jest kryptoreklama, nic z nimi nie mam wspólnego.
Opracowali oni ponoć baterię, która potrafi się ładować w 30 min i w tym samym czasie rozładowywać, ale ponoć bez straty jakości jest to w stanie robić 50 tysięcy razy!!. Wiem, że takich bajek było już wiele, ale oni właśnie dostarczyli pierwsze komercyjne pudełko o pojemności 1MWh i mocy 2MW. Może nadal nie byłoby w tym czegoś super szczególnego, ale twierdzą, że cena za samo DC jest na poziomie 100$ za kWh.
Ich najmniejsze pudełko, to 35kWh. Strasznie im kibicuję, bo chciałbym coś takiego nabyć na potrzeby serwerowni w połączeniu z PV. W jednym magazynie miałbym zarówno oszczędność na prądzie jak i backup.
pzdr