SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla rozpoczęła produkcję ogniw litowo-jonowych w Gigafactory

Tesla Gigafactory produkuje już ogniwa litowo-jonowe - na razie dla stacjonarnych magazynów energii Powerwall 2 i Powerpack 2, ale wkrótce też dla Tesli Model 3

Tesla Gigafactory - zobacz całą galerię
Tesla Gigafactory (styczeń 2017) Tesla Gigafactory (styczeń 2017)

Zakład akumulatorów Tesla Gigafactory w Nevadzie, który mieliśmy niedawno okazję oglądać (wcześniejszy wpis), oprócz składania pakietów dla stacjonarnych magazynów energii, produkuje już ogniwa litowo-jonowe. Produkcja testowa ruszyła w grudniu 2016r., a od dziś produkowane są też ogniwa przeznaczone dla finalnych produktów Powerwall 2 i Powerpack 2 (wcześniejszy wpis). Sam zakład aktualnie jest ukończony w około 30% i będzie stopniowo rozbudowywany.

Ogniwa cylindryczne nazywane „2170” (średnica 21 mm, wysokość 70 mm) zostały zaprojektowane przez Teslę Motors oraz Panasonic (strategicznego partnera i dostawcę Tesli) na potrzeby zarówno pojazdów, jak i stacjonarnych magazynów energii (w domyśle z różnymi parametrami w zależności od aplikacji). Panasonic jest także najważniejszym obok Tesli udziałowcem Gigafactory.

W drugim kwartale 2017r. rozpocząć ma się produkcja ogniw 2170 przeznaczonych dla samochodów elektrycznych Tesla Model 3, które jak wiemy miałyby trafić na rynek pod koniec roku.

Do 2018r. Tesla zamierza osiągnąć poziom produkcji 35 GWh ogniw rocznie (porównywalny z ogólnoświatową produkcją ogniw litowo-jonowych we wszystkich innych zakładach), a docelowo nawet 105 GWh (wcześniejszy wpis).

Tesla Powerwall 2 Tesla Powerwall 2
Tesla Powerpack 2 Tesla Powerpack 2
Tesla Model 3 Tesla Model 3

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.