SamochodyElektryczne.org

Szybka ładowarka CHAdeMO o mocy 10 kW firmy Nichicon

Japońska firma Nichicon Corporation poinformowała o poszerzeniu swojej linii szybkich ładowarek CHAdeMO o wersję o mocy 10 kW, która według zapewnień producenta jest najmniejsza i najlżejsza na świecie

Szybka ładowarka CHAdeMO o mocy 10 kW firmy Nichicon Corporation Szybka ładowarka CHAdeMO o mocy 10 kW firmy Nichicon Corporation


Japońska firma Nichicon Corporation poinformowała o poszerzeniu swojej linii szybkich ładowarek CHAdeMO o wersję o mocy 10 kW, która według zapewnień producenta jest najmniejsza i najlżejsza na świecie. Rozmiar NQC-A102 wydaje się porównywalny z urządzeniem MobileFastCharger (MFC) szwajcarskiej firmy EVTEC, które jednak przy tej samej masie 65 kg charakteryzuje się dwukrotnie większą mocą (wcześniejszy wpis).

Szybka ładowarka CHAdeMO o mocy 10 kW jest w stanie naładować akumulatory Mitsubishi i-MiEV w ciągu niecałych dwóch godzin, a Nissana Leaf w ciągu około 2-2,5 godziny.

Wcześniej firma Nichicon rozpoczęła sprzedaż wersji o mocach 20 i 30 kW (wcześniejszy wpis) oraz wersji o mocy 50 kW (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.