SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

SK Innovation zbuduje fabrykę ogniw litowo-jonowych na Węgrzech

Na Węgrzech powstać ma nowy zakład produkcyjny SK Innovation - 7,5 GWh ogniw litowo-jonowych rocznie to wystarczająco dużo, aby złożyć na przykład 190.000 pakietów 40 kWh

Południowokoreańska firma SK Innovation zamierza w lutym 2018r. rozpocząć na Węgrzech budowę fabryki akumulatorów litowo-jonowych. Inwestycja szacowana jest na około 840 mld KRW (około 765 mln USD / 2,73 mld zł). Zakład ma rozpocząć produkcję na początku 2020r.

SK Innovation posiada obecnie moce produkcyjne jedynie w Południowej Korei (3,9 GWh rocznie). Nowa fabryka ogniw w Europie ma być w stanie dostarczać 7,5 GWh rocznie (w przeliczeniu blisko 190.000 pakietów 40 kWh), co łącznie oznacza 11,4 GWh. Wcześniej SK Innovation, wzorem LG Chem i Samsung SDI chciała zbudować zakład w Chinach, ale na swoje szczęście nie zdążyła i nie załapała się na chińskie sankcje (wcześniejszy wpis).

Węgry najwyraźniej są atrakcyjnym miejscem lokalizacji inwestycji w Europie. Wcześniej na Węgrzech rozpoczęła się budowa fabryki ogniw litowo-jonowych Samsung SDI (wcześniejszy wpis).

Mercedes-Benz Concept EQA Mercedes-Benz Concept EQA

SK Innovation nie jest tak dużym producentem akumulatorów jak LG Chem i Samsung SDI oraz nie posiada też tak wielu odbiorców w branży motoryzacyjnej. Można zgadywać, że lwia część produkcji trafi do Daimlera, który używał ogniw SK Innovation w niektórych Mercedesach (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.