SamochodyElektryczne.org

LG Chem i Samsung SDI dotknięte sankcjami w Chinach

Firmy LG Chem i Samsung SDI zbudowały zakłady produkujące akumulatory litowo-jonowe w Chinach, ale przez sankcje sprzedawać będą na eksport

Akumulatory litowo-jonowe Samsung SDI - zobacz całą galerię

Południowokoreańscy producenci akumulatorów litowo-jonowych nie mają w Chinach łatwego życia. Z docierających z Azji wiadomości wynika, że sankcje odwetowe za nowe instalacje wojskowe na terenie Południowej Korei spowodowały, że LG Chem i Samsung SDI nie mają czego szukać w Chinach.

Obaj producenci pieczołowicie przygotowywali się do roli dostawców dla chińskich producentów aut. Samsung SDI zbudował zakład w Xian w 2015r. (wcześniejszy wpis), a LG Chem w Nankin (wcześniejszy wpis). Władze niechętne były, aby firmy zagraniczne dostarczały akumulatory, stąd brak dopłat dla pojazdów z akumulatorami od nieakredytowanych dostawców. Aktualna sytuacja polityczna była pretekstem dla zaognienia sytuacji i jak się okazuje, produkcja i sprzedaż z obu fabryk jest już prowadzona tylko na eksport z Chin.

Dla LG Chem i Samsung SDI budowa fabryk dla rynku lokalnego i konieczność eksportu to czysta strata. Trzecia firma SK Innovation na swoje szczęście nie zdążyła ulokować produkcji w Chinach i zdaje się poluźniła/rozwiązała kontakty biznesowe.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.