SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Siemens uruchomił demonstracyjną instalację eHighway w Kalifornii

Siemens wciąż próbuje przekonać nas do systemu zasilania ciężarówek z sieci trakcyjnej przez pantograf - eHighway. W Kalifornii uruchomiono właśnie nową pilotażową instalację

Siemens eHighway - zobacz całą galerię

Ponad trzy lata upłynęły od kiedy Siemens ogłosił, że zbuduje w Kalifornii demonstracyjny system eHighway do zasilania ciężarówek elektrycznych i hybrydowych przez pantograf (wcześniejszy wpis). Ostatecznie instalacja powstała w Carson, niedaleko największych w USA portów Los Angeles i Long Beach. Sieć trakcyjna ma długość około 1,6 km w obu kierunkach drogi.

Do testów wykorzystano trzy ciężarówki - jedną w pełni elektryczną, oraz dwie hybrydowe.

Koszt przedsięwzięcia to ponoć 13,5 mln USD. Trudno ocenić, czy ktokolwiek zdecyduje się na taki wariant elektryfikacji transportu na zasadach komercyjnych - na razie jest to wciąż ciekawostka. Z demonstracji musiałoby wynikać, że oszczędności na paliwie umożliwią pokrycie kosztów sieci trakcyjnej i adaptacji ciężarówek.

Siemens podobne demonstracje prowadził w Niemczech (na zamkniętym torze) oraz w Szwecji na odcinku autostrady (wcześniejszy wpis). W 2019r. jedna instalacja pilotażowa jest planowana także na autostradzie A5 w Niemczech (wcześniejszy wpis).

Siemens eHighway Siemens eHighway
Siemens eHighway Siemens eHighway
Siemens eHighway Siemens eHighway
Siemens eHighway Siemens eHighway

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.