SamochodyElektryczne.org

Ruszyły instalacje ładowarek fundowanych przez Nissana

Nissan poinformował o oddaniu do użytku pierwszych szybkich ładowarek CHAdeMO pochodzących z puli 400 urządzeń, które japońska firma zamierza rozdać, aby przyspieszyć budowę infrastruktury w Europie

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię
Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan Szybka ładowarka CHAdeMO firmy Nissan

Nissan poinformował o oddaniu do użytku pierwszych szybkich ładowarek CHAdeMO pochodzących z puli 400 urządzeń, które japońska firma zamierza rozdać, aby przyspieszyć budowę infrastruktury w Europie (wcześniejszy wpis). Pierwsze ładowarki o mocy 50 kW, umożliwiające Nissanowi Leaf uzupełnianie energii od 0 do 80% w około 30 minut, zostały rozmieszczone we Francji i Holandii. Korzystanie z urządzeń jest bezpłatne.

W Holandii sieć ufundowanych przez Nissana szybkich ładowarek ma składać się z 40 urządzeń rozmieszczonych w taki sposób, aby odległość do najbliższego punktu z dowolnego miejsca w kraju nie przekraczała 30 km. Pierwsza ładowarka stanęła w Amersfoort.

40 szybkich ładowarek zostanie zainstalowanych także we Francji. Pierwszą uruchomiono w Haguenau w Alzacji, do której wkrótce trafi jeszcze pięć urządzeń.

Oprócz planowych instalacji, Nissan rozpoczął w marcu konkurs The Big Turn On, w którym entuzjaści aut elektrycznych z Holandii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii mogą głosować na wybrane miasto, które ich zdaniem powinno otrzymać dodatkowych 30 szybkich ładowarek CHAdeMO (wcześniejszy wpis). Jak na razie w głosowaniu prowadzi francuskie miasto Arceau, które zebrało ponad 113 tys. głosów.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.