SamochodyElektryczne.org

Renault zapowiada Kangoo Z.E. 2017 o zasięgu 200 km oraz Master Z.E. o zasięgu 150 km

Renault Kangoo Z.E. 2017 pojedzie po połowę dalej, dzięki pakietowi 33 kWh. Gamę Renault poszerzy także dostawczy Master Z.E.

Renault Kangoo Z.E. 2017 - zobacz całą galerię

Renault, zgodnie z zapowiedzią (wcześniejszy wpis), zaprezentowało model Kangoo Z.E. z pojemniejszym pakietem akumulatorów i większym zasięgiem. Co więcej, na wystawie Brussels Motor Show 2017 zaprezentowano także całkowicie nowy model Master Z.E.

Nowości Renault są krokiem w dobrą stronę, jednak entuzjazm szybko przygasa, gdy spojrzy się na pojemność nowych pakietów akumulatorów Z.E. 33 - 33 kWh oraz możliwości ładowania - tylko 7 kW.

Renault Kangoo Z.E.

Renault Kangoo Z.E. 2017 Renault Kangoo Z.E. 2017

Nowe Kangoo Z.E. będzie oferowane w Europie od połowy 2017r. Dzięki pakietom Z.E. 33 o pojemności 33 kWh (zastępujących 22 kWh) zasięg wzrośnie ze 170 km (NEDC) do 270 km (NEDC). Realnie uzyskać będzie można około 200 km. Dodatkowo sytuację w niskich temperaturach poprawić ma pompa ciepła.

Renault zaczęło w Kangoo Z.E. używać także własnych silników trakcyjnych (moc pozostaje na poziomie 44 kW), zamiast posiłkować się firmą Continental.

Moc ładowania auta to zaledwie 7 kW, co oznacza 6-godzinny postój do pełnego naładowania. O opcji przyspieszonego, albo szybkiego ładowania producent nawet się nie zająknął.

W Europie jeździ aktualnie ponad 25 tys. Kangoo Z.E.

Renault Kangoo Z.E. 2017 Renault Kangoo Z.E. 2017

Renault Master Z.E.

Renault Master Z.E. Renault Master Z.E.

Ciekawą nowością Renault jest model Master Z.E. Auto posiada niestety ten sam pakiet 33 kWh co Kangoo Z.E., czyli sporo mniejszy niż 41 kWh w malutkim Renault Zoe - wprawia to nieco w konsternację. Możliwe, że na razie Master Z.E. stanowi jedynie balon próbny i francuskiemu producentowi nie chciało się inwestować w opracowanie osobnego, większego pakietu dla projektu pilotażowego albo przeróbki istniejących modeli spalinowych utrudniają zastosowanie większych pojemności.

Renault Master Z.E. może ponoć przejechać w cyklu NEDC 200 km. W rzeczywistości nie należy zatem liczyć na więcej niż 150 km. Co gorsze, ten sam system ładowania mocą 7 kW, uniemożliwia szybsze uzupełnianie energii - jak na 2017r. wygląda to słabo, a przecież elektryczny Master Z.E. trafi na rynek dopiero pod koniec 2017r.

Renault Master Z.E. Renault Master Z.E.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

Konwencjonalni producenci robią co mogą aby zniechęcić ludzi do ev i maksymalnie opóźnić ich masową adaptację. A organizacja NEDC to w ogóle jakaś kpina, podają te zasięgi z kosmosu jakieś!
  • Tadeo

Cóż, dobrze się stało, że w ogóle podwyższyli zasięg.

Podejrzewam, że chodzi przede wszystkim o to żeby nie podwyższać ceny.
Jak zrobią MASTERA MAXI Z.E. z zasięgiem 500km i z szybkim ładowaniem w godzinę MAX - to go biorę W CIEMNO OD RAZU
a tak to śmiech.....