SamochodyElektryczne.org

Renault Kangoo Z.E. z nowym pakietem i napędem przejedzie realnie 200 km

Renault wkrótce wprowadzi Kangoo Z.E. z pojemniejszymi akumulatorami i nowym napędem trakcyjnym, dzięki czemu realny zasięg wzrośnie do 200 km (270 km NEDC)

Renault Kangoo Z.E. 2013 - zobacz całą galerię

W styczniu na targach European Motor Show 2017 w Brukseli zaprezentowana ma zostać nowa wersja modelu Renault Kangoo Z.E., wyposażona w nowy napęd trakcyjny i pakiet akumulatorów. Francuski producent dotąd zaniedbywał rozwój Kangoo Z.E., które od 2011r. wciąż posiadało pakiet 22 kWh oraz skromny zasięg około 170 km w cyklu NEDC. W aucie nie było także innej opcji ładowania jak wolne mocą rzędu 3,5 kW.

Nowe Kangoo Z.E. ma na jednym naładowaniu przejeżdżać 270 km w cyklu NEDC (wzrost o 100 km lub 59%). Renault podaje realny zasięg na poziomie 200 km - 74% wartości NEDC, a więc niemal dokładnie tyle na ile realnie były oceniane EV w artykule z 2013r. (wcześniejszy wpis).

Na razie nie wiadomo co dokładnie znajdzie się na wyposażeniu Kangoo Z.E. Można jedynie domniemywać, że w ślad za nowym Renault Zoe, pojemniejsze będą akumulatory litowo-jonowe (wcześniejszy wpis). Czy będzie to 41 kWh tak jak w Zoe nie wiadomo, podobnie zresztą jak kto będzie dostarczać ogniwa - LG Chem, czy tak jak pierwotnie Nissan (AESC). Silnik pewnie będzie zaadaptowany z Zoe, a ponieważ napęd Zoe jest zintegrowany z systemem ładowania trójfazowego o mocy 22 kW, możliwe że ta niezwykle przydatna możliwość wreszcie pojawi się w Kangoo Z.E.

Jak dotąd Renault sprzedało około 25 tys. egzemplarzy Kangoo Z.E. i jest niepodważalnym liderem w segmencie elektrycznych vanów.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.