SamochodyElektryczne.org

Renault rozpoczyna w Polsce sprzedaż modelu Zoe

Flagowe auto elektryczne Renault jest już dostępne w Polsce. Ceny wersji podstawowej Life zaczynają się od 89.900 zł, przy czym dodatkowo doliczyć należy opłatę za użytkowanie akumulatorów

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault oficjalnie poinformował wczoraj o rozpoczęciu sprzedaży w Polsce modelu Zoe. Auto trafia na polski rynek z ponad rocznym opóźnieniem w stosunku do rozpoczęcia sprzedaży na domowym francuskim rynku. W ofercie dostępne będą wszystkie trzy wersje wyposażenia - Life, Zen i Intens. Sprzedaż i obsługa serwisowa od czasu wejścia do Polski Kangoo Z.E. i nieprodukowanego już Fluence Z.E. jest nadal prowadzona w czterech tzw. punktach Ekspert Z.E. - w Warszawie, Gdańsku, Długołęce k. Wrocławia i w Zabrzu.

Ceny Renault Zoe rozpoczynają się od 89.900 zł brutto (wersja Life), przy czym jest to cena nie obejmująca pakietu akumulatorów, który (wraz z usługą assistance) jest wynajmowany za 379 zł brutto miesięcznie w przypadku umowy na 36 miesięcy z limitem 12.500 km rocznie. Assistance obejmuje między innymi przypadek, w którym kierowca doprowadzi do rozładowania akumulatorów w trasie - wtedy „...wystarczy zadzwonić po Assistance, które doholuje go do terminala w promieniu 80 km.”. Na pomoc można liczyć także w przypadku usterki technicznej. Droższe wersje Zen i Intens będą sprzedawane od 97.400 zł brutto.

Renault Zoe - kabel ładowania z domowego gniazda Renault Zoe - kabel ładowania z domowego gniazda

Niestety, jak wynika z załączonego poniżej cennika, bardzo wiele rzeczy wymaga dodatkowej dopłaty. Co ciekawe, opcjonalny jest także kabel ładowania Flexi Charger służący do podłączenia do tradycyjnego domowego gniazda elektrycznego o mocy 2,2 kW (niecałe 10 A, 230 V), a jego cena wynosi aż 3 tys. zł. Jest to o tyle istotne, że Renault boleśnie przekonało się już we Francji o potrzebie dołączania takiego kabla w standardzie i na zachodzie Flexi Charger stał się standardem (wcześniejszy wpis). W Polsce najwyraźniej nadal standardem będzie kabel Typ 2 - Typ 2, do ładowania z zawodowych terminali ładowania (w tym garażowych). W praktyce oznacza to, że klient nabywający Zoe w Polsce, aby móc normalnie funkcjonować będzie musiał nabyć albo Flexi Charger albo terminal garażowy - np. od współpracującej z Renault firmy RWE (chociaż nie jest to jedyny dostawca) za ponad 4 tys. zł przy mocy 3,7 kW.

W Polsce na razie nie ma także co liczyć, aby tak jak w Norwegii móc nabyć Renault Zoe razem z pakietem akumulatorów (wcześniejszy wpis), który koniecznie trzeba wynajmować.

Cennik Renault Zoe w Polsce na rok 2014 Cennik Renault Zoe w Polsce na rok 2014

Komunikat prasowy firmy Renault [1]

RENAULT ZOE JUŻ W SPRZEDAŻY W POLSCE

Renault ZOE – flagowy model elektryczny Renault – jest już dostępne w sprzedaży w Polsce od 89 900 zł w wersji LIFE. Wprowadzenie Renault ZOE potwierdza początek nowej ery środków transportu o zerowej emisji, dostępnych dla wszystkich. ZOE jest wyposażone w najbardziej zaawansowane technologie w tej dziedzinie.

Do dziś już ponad 10 tys. klientów na świecie dało się przekonać do zakupu tego w 100% elektrycznego hatchbacka Renault. Cisza i zero spalin w czasie jazdy w połączeniu z zaawansowaniem technologicznym i najwyższej klasy designem, najlepiej opisuje pierwszy samochód zaprojektowany od podstaw jako w 100% elektryczny.

Zasięg

ZOE może poszczycić się zasięgiem od 100 do 150 km, zależnie od stylu jazdy i warunków pogodowych. Jest to również pierwszy wielkoseryjny samochód elektryczny, który przekroczył barierę 200 km zasięgu w cyklu NEDC* (210 km) dzięki systemowi Range OptimiZEr, umożliwiającemu zwiększanie zasięgu w każdych warunkach drogowych.

Ładowanie

Dzięki opatentowanemu przez Renault układowi ładowania Cameleon, ZOE jest jedynym pojazdem elektrycznym, który można naładować poprzez pojedyncze gniazdo w pojeździe w czasie od 30 minut do 10 godzin, zależnie od mocy dostępnej w terminalu ładowania (od 3 do 43 kW). ZOE może również uzupełniać zapas energii ze standardowych gniazdek 230 V (2,2 kW) i zwiększyć zasięg o około 30 km w ciągu 3 godzin dzięki kablowi Flexi Charger.

Bezpieczeństwo

W ocenie Euro NCAP, ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim autem roku 2013 i wyprzedza nawet swoich spalinowych rywali.

Silnik

Renault ZOE jest wyposażone w silnik elektryczny 65kW/ 88KM, 220 NM.

Cena

Samochód jest dostępny w trzech wersjach: LIFE – 89 900 zł, ZEN i INTENS w cenie 97 400 zł. Miesięczny koszt wynajmu akumulatora: 379 zł przy rocznym przebiegu 12 500 km i okresie najmu 36 miesięcy. W tej cenie mieści się kompletna usługa Assistance.

* New European Drive Cycle. Typowa trasa przejazdu wykorzystywana przez instytucje homologacyjne do pomiarów zużycia paliwa i zasięgu modeli samochodów dostępnych na rynku. Wartości zasięgów NEDC są wartościami orientacyjnymi, służącymi do porównania danego pojazdu z konkurencyjnymi modelami.

Źródła

  • [1] Renault media.renault.com.pl

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Taka kasa za takie paskudztwo? Jesli w Polsce znajdzie sie ktokolwiek szalony, kto kupi to auto, to bedzie swieto.
  • RaveN

@Hiroshima
Zgadza się, przy czym w Norwegii to już po uldze VATu. Droższe wersje mają nawet terminal 11 kW w zestawie.
W PL 90 tys bez akumulatorów a w Norwegii w przeliczeniu 97 tys z akumulatorami i terminalem 3,5kW? Nie mylę się?