SamochodyElektryczne.org

Ponad 20% spadku pojemności pakietu Nissana Leaf w Phoenix?

Na forum MyNissanLEAF.com, zrzeszającym użytkowników samochodów elektrycznych Nissan Leaf, ujawniły się pierwsze osoby, które straciły ponad 20% nominalnej pojemności akumulatorów

Nissan Leaf - zobacz całą galerię

Na forum MyNissanLEAF.com, zrzeszającym użytkowników samochodów elektrycznych Nissan Leaf, ujawniły się pierwsze osoby, które straciły ponad 20% nominalnej pojemności akumulatorów. Na razie osób, których auta straciły drugi segment wskaźnika stanu akumulatorów (utrata przynajmniej 21,25% pojemności) jest prawdopodobnie mniej niż pięć. Stratę pierwszego segmentu (reprezentującego spadek pojemności o przynajmniej 15%) zgłosiło jak dotąd ponad dwudziestu właścicieli Leafów - głównie z Arizony (wcześniejszy wpis).

Wszystkie lub prawie wszystkie znane przypadki spadku pojemności akumulatorów o ponad 20% pochodzą z Doliny Słońca - Phoenix w Arizonie. Biorąc pod uwagę, że auta z brakującymi dwoma segmentami mają aktualnie około 15-16 miesięcy, średni spadek pojemności przekracza 1% miesięcznie. Głównym czynnikiem przyspieszającym degradację akumulatorów wydaje się być szczególnie wysoka w Phoenix temperatura. Przebiegi i inne czynniki są prawdopodobnie mniej istotne - w innych regionach USA pojawiają się doniesienia o braku jakiegokolwiek spadku pojemności (mimo wysokich przebiegów).

Liczba przypadków zdecydowanie przedwczesnej utraty pojemności jest na razie niewielka i skupiona w Arizonie i Teksasie. W stosunku do sprzedaży blisko 12 tys. Leafów w USA to margines, jednak około 20 aut przy prawdopodobnie kilkuset sprzedanych w Arizonie to już pojedyncze procenty (trudno ocenić jaka część właścicieli aut elektryczny Nissana aktywnie korzysta z forum MyNissanLEAF.com).

Spadek pojemności akumulatorów Nissana Leaf

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Roman

jaki układ stabilizacji temperatury (chłodzenia) baterii akumulatorów ma Nissan Leaf? Chyba powietrzny, a więc przy bardzo wysokich temperaturach powietrza latem w Teksasie czy Arizonie taki układ może być niezbyt skuteczny albo też działać na granicy swojej wydolności.