SamochodyElektryczne.org

Peugeot obniżył cenę samochodów elektrycznych iOn

Peugeot obniżył bazową cenę samochodów elektrycznych iOn o ponad 23 tys. zł - do poziomu 121 770 zł brutto (99 000 zł netto)

Peugeot iOn - zobacz całą galerię

Peugeot obniżył bazową cenę samochodów elektrycznych iOn o ponad 23 tys. zł - do poziomu 121 770 zł brutto (99 000 zł netto). Najprawdopodobniej jest to obecnie najtańsze fabrycznie produkowane auto elektryczne na polskim rynku. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie importera - Cennik Peugeot iOn - Rok produkcji 2012 / Rok modelowy 2012.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie można spodziewać się obniżenia cen także samochodów Citroën C-Zero i Mitsubishi i-MiEV. Z naszych informacji wynika, że Mitsubishi sprzedało wszystkie dostępne i-MiEV z rocznika 2011 i obecnie czeka dopiero na dostawy modeli z rocznika 2012.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Roman

Wydaje mi się, że już widać pierwsze efekty na razie tylko zapowiedzi wprowadzenia do sprzedaży w połowie 2012 r. samochodów elektrycznych Renault Fluence Z.E. Ceny zarówno elektrycznych Mitsubishi, Peugeota i Citroena były na niemiłosiernie wysokim poziomie, tym bardziej szokującym, że dotyczy to małych miejskich samochodów. Wprowadzenie elektrycznego Fluence na poziomie np dotychczasowych cen trójki elektrycznych maluchów, bez znacznego obniżenia obniżenia cen tychże elektromaluchów spowodowałoby, że nikt przy zdrowych zmysłach nie kupiłby tych wyrobów. Jednak te ruchy cenowe potwierdzają tylko przypuszczenie, że ceny samochodów elektrycznych ustalane są przez producentów w sposób całkowicie dowolny, raczej luźno powiązane z rzeczywistymi kosztami produkcji, cenami podzespołów i tzw. godziwym zyskiem producenta, a tylko wykorzystują maksymalnie cenę nowości i jeszcze najlepiej gdy nie ma żadnej konkurencji. Miejmy tylko nadzieję, że kolejne modele elektrycznych samochodów wymuszą konkurencję na rynku i nieuchronny spadek cen.